Przezroczysty Xiaomi Mi 8 Explorer nie pokazuje prawdziwych podzespołów

Xiaomi Mi 8 Explorer

Xiaomi zaprezentowało swojego nowego flagowca. Mi 8 to urządzenie ciekawe, chociaż trochę zbyt podobne do iPhone’a X. Oprócz standardowej wersji do sprzedaży też wersja Explorer, która ma się wyróżniać między innymi przezroczystymi pleckami. Szkoda tylko, że tutaj Chińczycy posłużyli się pewnym oszustwem.

Xiaomi Mi 8 Explorer Edition to specjalna, limitowana wersja nowego flagowca chińskiego producenta. Wyróżnia się od standardowej konstrukcji kilkoma elementami. To między innymi czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran czy też przezroczyste plecki, które mają pokazywać podzespoły telefonu. Niestety, okazuje się, że tak naprawdę będziemy widzieć coś innego.

Szybko okazało się, że widoczne pod przezroczystą obudową podzespoły nie są tymi prawdziwymi. Jest to normalna płytka PCB, a nie naklejka, ale to nie ona odpowiada za działanie smartfona. Po wyjęciu tego elementu urządzenie nie straciłoby żadnych funkcji. To zwykła atrapa, która ma jedynie udawać prawdziwe podzespoły Xiaomi Mi 8 Explorer Edition.

Xiaomi Mi 8 Explorer

Czy jest w tym coś złego? Nie wydaje mi się. Nie doszukiwałbym się sensacji tam, gdzie jej nie ma. Co z tego, że nie są to prawdziwe podzespoły smartfona? Nadal przezroczysta obudowa wygląda imponująco i wyróżnia się na tle konkurencji. Jedyną wadą jest akumulator o mniejszej pojemności. Zamiast wpychać atrapę płyty głównej można było zmieścić w obudowie baterię większą o te 400-500 mAh. Zawsze to kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt dodatkowych minut bez konieczności panicznego szukania ładowarki lub powerbanka. Ale jak to mówią – coś za coś.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o