Google tworzy YouTube Connect – aplikację, która ma powalczyć z Periscope

Streamowanie na żywo jest dostępne w YouTubie, ale tylko dla wybranych użytkowników. Google próbował też kupić Twitcha, ale w ostatniej chwili sprzed nosa zwinął mu go Amazon. Na dodatek Periscope zyskuje na popularności. Google nie mógł siedzieć cicho. Właśnie dlatego powstaje nowa aplikacja – YouTube Connect.

Według VentureBeat aplikacja YouTube Connect już powstaje i wkrótce ma zostać udostępniona zarówno na system Android, jak i Apple iOS. Appka ma mieć podobne funkcje do Periscope oraz Facebook Live. Oznacza to, że dostępny będzie chat dla oglądających, a nawet możliwość tagowania filmów. Pojawi się też dział aktualności, w którym będziemy mogli oglądać ostatnie nagrania osób, które subskrybujemy na YouTubie.

Ale na tym nie koniec. Stream będzie można oglądać w aplikacji mobilnej, a także bezpośrednio na YouTubie. Widzowie będą też mieli dostęp do poprzednich nagrań danego użytkownika, o ile ten oczywiście na to pozwoli. Na ten moment w aplikacja YouTube Connect nie jest jeszcze zsynchronizowana z Facebookiem oraz Twitterem, więc nie da się automatycznie informować o nadawaniu na żywo.

Google przespał moment, w którym streamowanie na żywo weszło na salony całego świata. Najpierw zaczęło się od Justin.tv, a potem Twitcha, ale dotyczyło tylko gier. W końcu zadebiutowały takie aplikacji, jak Periscope oraz Meerkat i momentalnie zdobyły popularność. Do walki szybko stanął także Facebook ze swoim Live. Początkowo Facebook Live był tylko dla gwiazd i celebrytów, ale na początku tego roku zaczął być udostępniany wszystkim użytkownikom (stopniowo i w Polsce jeszcze nie działa). A co robił w tym czasie Google? Kompletnie nic. Co prawda na YouTubie od dawna jest dostępne nadawanie na żywo, ale tylko dla użytkowników, którzy spełniają określone wymagania.

YouTube-Gaming-1

Google już próbował zaistnieć na rynku streamowania. Firma planowała kupić Twitcha, ale w ostatniej chwili uprzedził go Amazon. W końcu YouTube uruchomił własny serwis do streamowania gier – YouTube Gaming – ale raczej nie cieszy się on aż taką popularnością, jak właśnie Twitch. Wciąż profesjonalni gracze i znani streamerzy siedzą na Twitchu i raczej nie myślą o YouTubie.

Ale gry grami, a na popularności zyskują takie aplikacje, jak Periscope. W Polsce dużą popularnością cieszy się #Jaroscope, czyli transmisje Jarosława Kuźniara. Też wielu innych użytkowników zaczęło wykorzystywać appek, chociażby do streamowania wydarzeń, konferencji, a nawet codziennego życia. Google chce teraz powalczyć o ich serca i umysły.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy YouTube Connect zadebiutuje. Jest spora szansa, że stanie się to w trakcie majowego Google I/O lub jeszcze przed konferencją.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o