Aplikacje YouTube i Hangouts doczekały się Material Design

Nie tak dawno zastanawiałem się w pewnym tekście nad tym, kiedy kolejne aplikacje od Google otrzymają Material Design. Na liście appek bez nowego interfejsu wciąż znajdowały się takie pozycje, jak chociażby YouTube, Hangouts, czy też Tłumacz Google, a przecież spójność systemu to rzecz niezwykle ważna. Google doskonale o tym wie i już wkrótce zaserwuje nam kolejne aktualizacje. Tym razem magiczna różdżka Material Design dosięgnęła Hangoutsa i YouTube’a.

YouTube z Material Design

Jako pierwsza zmian doczekała się mobilna wersja YouTube’a, a konkretnie – aplikacja na Androida. Zmiany da się zauważyć gołym okiem. Przede wszystkim cały interfejs appki zostanie spłaszczony, co jest charakterystyczne dla nowego designu. Nieco zmieni się także boczna belka, wysuwana z lewej strony, no i oczywiście górna belka będzie miała charakterystyczny, jaskrawy kolor. Domyślnie będzie on oczywiście czerwony, ale podobno ma się zmienić wraz z kanałem, jaki aktualnie będziemy odwiedzać. No i awatar poszczególnych użytkowników i kanałów będą okrągłe – to także typowe dla interfejsu Material Design.

Jednak zmiany w interfejsie to nie wszystko. YouTube doczekał się także bardziej zaawansowanej wyszukiwarki, w a sumie to filtrów. Filmy można wyszukiwać po rozdzielczości, obecności napisów, licencji Creative Commons i wielu innych.

Co ciekawe, nowa wersja YouTube’a już wyciekła do Sieci. Jeśli nie chcecie czekać na aktualizację, to możecie pobrać plik APK, dzięki któremu zainstalujecie appkę.

Hangouts z Material Design

Kolejną aplikacją, która otrzyma Material Design jest komunikator Hangouts. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z przeciekami. Są one bardzo wiarygodne i pochodzą od zaufanego serwisu Android Police, ale to jednak plotki i tak też należy je traktować.

hangouts-material-design-1

Nowy Hangouts ma się zmienić przede wszystkim pod kątem designu. Oczywiście cały interfejs zostanie spłaszczony i zacznie bardziej przypominać Gmaila, czy też Inbox niż wcześniejszą wersję komunikatora. Oczywiście górna belka stanie się zielona. Awatary użytkowników już teraz są okrągłe, więc w tej kwestii nic się nie zmieni.

Na liście aplikacji Google bez Material Design wciąż znajduje się kilka pozycji, np. Tłumacz Google. Możemy być jednak pewni, że twórcy Androida i za to wkrótce się wezmą, bo przecież nie może być tak, że część aplikacji będzie płaska, a część nie…

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o