YouTube z aplikacją dla dzieci. Nareszcie!

YouTube logo

Wszyscy doskonale wiemy, że YouTube zawiera bardzo dużo treści przeznaczonych dla najmłodszych, jednak problem w tym, że są one wymieszane z materiałami, które w ręce dzieci nigdy trafić nie powinny. Na szczęście Google stanęło wreszcie na wysokości zadania i już dzisiaj (23 lutego) powinniśmy ujrzeć specjalną aplikację YouTube Kids, którą bez obaw będziemy mogli pokazać naszym pociechom.

Właśnie z myślą o dzieciach przeprojektowany został interfejs głównej aplikacji, który w przypadku tego projektu ma zawierać o wiele większe ikony po to, aby ułatwić obsługę małymi rączkami. Co warto zauważyć, Google zdecydowało, aby wyłączyć możliwość komentowania materiałów filmowych, co jest ruchem jak najbardziej zrozumiałym, gdyż to chyba właśnie w komentarzach pojawia się zwykle najwięcej wulgarnych treści. Wspomnieć trzeba także o funkcji, z której ucieszą się wszyscy rodzice – aplikacja zawierać będzie również opcję jej wyłączania w określonym czasie, aby jeszcze skuteczniej kontrolować  okres konsumpcji treści wideo przez najmłodszych.

Wyszukiwanie filmów możliwe będzie nie tylko poprzez formularz tekstowy, ale także za pomocą głosu, dzięki czemu z procesem tym poradzą sobie nawet najmniejsze dzieciaki, a każda próba znalezienia materiału zawierającego wulgarne lub nieodpowiednie treści będzie kończyła się niepowodzeniem. Przynajmniej na początku „YouTube Kids” dostępna będzie tylko dla posiadaczy urządzeń z Androidem, jednak spodziewać się możemy, że w całkiem niedługim czasie trafi także na platformę iOS. Myślę, że podobnie będzie ze wsparciem dla Chromecasta oraz Android TV.

Udostępnienie przez YouTube specjalnej aplikacji przeznaczonej dla najmłodszych jest dobrym posunięciem, bo dzięki niej rodzice będą mieli pewność, że w ręce ich dzieci wpadną odpowiednio wyselekcjonowane materiały wideo, które pozbawione będą nieodpowiednich treści. Taki ruch Google jest jak najbardziej uzasadniony w dobie coraz większej popularności urządzeń mobilnych, gdyż obecnie już coraz mniejsze dzieciaki potrafią swobodnie korzystać z dobrodziejstw techniki. Jestem ciekaw jak ta aplikacja spisze się w praktyce i możecie być pewni, że dokładnie ją dla was sprawdzimy.

_

źródło: USA Today

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o