Historyczne zdjęcia z Doliny Krzemowej. Tak powstawał dzisiejszy świat!

Doug Menuez jest fotografem. W latach 1985-2000 miał dostęp do największych świata nowych technologii. Robił zdjęcia takim ludziom, jak: Steve Jobs, Bill Gates, czy też Steve Ballmer. Teraz postanowił zaprezentować je światu. To fotografie, na których można zobaczyć niezłą historię nowych technologii i całego świata.

Zdjęcia przez długi czas nie były publikowane. Po części dlatego, że fotograf pokłócił się o to ze Steve’em Jobsem. Jednak teraz ujrzały światło dziennie za sprawą książki między innymi o legendarnym założycielu i prezesie Apple, pt. „Fearless Genius”. Co prawda pozycja ta nie jest tylko o Jobsie, a o rozwoju całego technologicznego świata w latach 1985-2000, ale to właśnie kontrowersyjny fan jeansów, czarnych golfów i jabłek jest tego ważną częścią.

zlota-era-sillicon-valley-doug-menuez (1)

Menuez mówi, że szokuje go fakt, że tak wiele osób nie zna swojej własnej historii. Tą właśnie książką zamierza to zmienić, bowiem udało mu się udokumentować kulturę, która teraz już praktycznie nie istnieje. Wtedy – jego zdaniem – w Silicon Valley byli ludzie, inżynierowie i programiści, którzy chcieli zmieniać świat, chcieli budować coś, co pomoże ludziom, czy to w medycynie, czy też edukacji. A przede wszystkim chcieli się wszystkim dzielić, ponieważ wierzyli, że przepływ informacji jest najważniejszy. Menuez twierdzi także, że ten duch cały czas jest obecny w Kalifornii, ale ludzie teraz nie mają już tyle czasu, ponieważ skupiają się na tworzeniu nowych gier mobilnych i mediów społecznościowych.

Fot. Doug Menuez

Fot. Doug Menuez

Kolejnym celem fotografa jest przeprowadzenie wywiadów z osobami, które udało mu się uchwycić na zdjęciach. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe, ale – jak sam twierdzi – chce im przypomnieć te złote czasy.

– Nie twierdzę, że Silicon Valley jest dzisiaj martwym lasem. Tak nie jest. Ale na pewno wiele rzeczy się zmieniło – powiedział w Wired.

zlota-era-sillicon-valley-doug-menuez (3)

Fot. Doug Menuez

A jeśli chodzi o same zdjęcia, to możecie zobaczyć tylko kilka ich przykładów. Więcej znajdziecie w serwisie Wired. Naprawdę warto tam zajrzeć, bo niektóre są rewelacyjne.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o