Koreańczycy idą na wojnę z Google i Apple. Szykują się zmiany w sklepach z aplikacjami

Google Play

Południowokoreańska Komisja ds. Handlu nakazała Apple i Google zmiany w sklepach z aplikacjami App Store oraz Google Play. Oba mają się stać bardziej przyjazne dla użytkowników.

Koreański urząd nakazał obu firmom całkiem sporo zmian w sklepach z aplikacjami. Google musi stworzyć nowy mechanizm refundacji za aplikacje, który będzie zależał od indywidualnych ustaleń z deweloperem. Oznacza to, że każdy twórca appek i gier będzie mógł sam ustalić, w jaki sposób i na jakich zasadach będzie oddawał użytkownikom pieniądze za aplikacje. Z kolei Apple musi informować użytkowników za każdy razem, gdy zajdą zmiany w regulaminie App Store.

To jednak nie koniec zmian. Komisja nakazała także iFirmie zmiany w zasadach związanych z zakupem iPhone’ów. Jeśli w ciągu miesiąca od nabycia urządzenia, ulegnie ono uszkodzeniu (oczywiście nie z winy użytkownika), to Apple będzie miało w obowiązku oddać pieniądze, naprawić sprzęt za darmo lub wręczyć klientowi całkowicie nowy egzemplarz. Wybór ma należeć do użytkownika.

Niestety, zmiany w Google Play najprawdopodobniej będą dotyczyć tylko Korei Południowej. Google nie ma zamiaru wprowadzać ich globalnie. Z kolei Apple rozważa taki krok w przypadku App Store, ale jeszcze nie wiadomo, co z tego wyjdzie.

Źródło: Korea Herald

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o