Została wydana nowa wersja aplikacji Google+

Dzisiaj (25 marca) Google wydało nową wersję aplikacji do obsługi portalu społecznościowego Google+. Wprowadza ona kilka, głównie kosmetycznych poprawek.

Na przykład, zmieniony został wygląd postów, które teraz są trochę oszczędniejsze w formie i przez to bardziej zwracają uwagę na treść. Poza tym łatwiej współdziałać z konkretnymi multimediami i wpisami. Wystarczy chociażby wspomnieć o tym, że w końcu można przewijać zdjęcia w albumach, a kliknięcie w danych post przenosi użytkownika dokładnie tam, gdzie by sobie tego życzył.

Poza tym dodano nową funkcję, która pozwala na utworzenie coś w rodzaju stałego śledzenia, widocznego dla wybranych przez użytkownika kręgów. Polega to na tym, że za naszą zgodą, aplikacja będzie pobierać informacje o naszym położeniu i informować o tym na profilu Google+. Nie wiem, czemu miałoby to służyć, ale coś czuję, że zazdrośni małżonkowie będą mieli używanie…

google-plus-gps

No i na samym końcu warto też wspomnieć o tym, że nowa wersja aplikacji pozwala na ustawienie tego, jak wiele informacji chcemy widzieć. Użytkownik sam może zdecydować, czy chce dostawać powiadomienia o nowych użytkownikach, zaproszeniach itp.

Co ciekawe, wersja na system iOS otrzymała także funkcję edytowania zdjęć, której nie ma na Androidzie.

Aktualizacja jest już dostępna w Google Play oraz App Store.

Źródło: Google Play, Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o