Pograj 2 godziny i zwróć grę, bez ponoszenia kosztów – to nowa polityka Google

Od wielu lat Google nie zmieniał swojej polityki w sprawie zakupów gier i aplikacji w Sklepie Play. Od zawsze, a przynajmniej odkąd pamiętam, każdy użytkownik miał 15 minut na wycofanie się z ewentualnego zakupu i zwrot pieniędzy. Okazuje się jednak, że dzisiaj, bez żadnych zapowiedzi Google postanowił to zmienić.

Zmiana jest oczywiście na plus, w myśl zasady – klient nasz pan. Serwis Android Police sprawdził, jak aktualnie wygląda mechanizm zwracania zakupionej aplikacji i zmieniła się tylko jedna rzecz – czas po jakim można to zrobić. Jak już wcześniej wspominałem, wcześniej było to zaledwie 15 minut. To niezbyt długi czas na ostateczne podjęcie decyzji. Poza tym, próbując nową grę lub aplikację, mogliśmy się po prostu zapomnieć i zwrot nie był już możliwy.

Dlatego też Google postanowił wydłużyć ten czas i to dość znacząco. Nie mówimy tutaj o 100 proc., co przekładałoby się na 30-minutowy czas, a aż o 800 proc, czyli w sumie aż 2 godzinach. Wszystko zostało przetestowane przez Android Police i właśnie po takim czasie wycofanie się z zakupu nie było już możliwe.

Co ważne, wydłużony czas nie dotyczy wszystkich pozycji ze Sklepu Google Play

Najwyraźniej nowa polityka dotyczy – przynajmniej na razie – tylko gier. Tak więc spokojnie możecie wypróbować najpopularniejsze tytuły, ale już w przypadku np. Beautiful Widgets Pro cały czas będzie obowiązywał czas 15 minut.

Ta decyzja Google z całą pewnością została podjęta z myślą o użytkownikach i za to należy się plus. Na pewno to świetna wiadomość dla każdego posiadacza urządzenia z Androidem, czy jest to smartfon, czy też tablet. Zastanawiam się jednak, jak wyjdzie na tym sam Google. Aż 2 godziny to naprawdę sporo czasu, po którym możemy stwierdzić nie tyle, że gra nam się jednak nie podoba, co nawet się nią znudzić. To idealna okazja do nadużyć i grania we wszystko, w co się praktycznie da i to całkowicie a darmo. Jasne, że niewiele gier da się ukończyć w 120 minut, ale to moim zdaniem może się odbić twórcom Androida czkawką.

Jednak to dobra wiadomość i nie ma co tego negować. Pozostaje nam się tylko cieszyć.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o