Świetna aplikacja aparatu Focal teraz dla wszystkich

Focal aplikacja aparatu

Focal to naprawdę rewelacyjna aplikacja aparatu, która została stworzona przez programistów CyanogenMod. Teraz – ze względu na pewne perturbacje – została ona udostępniona wszystkim użytkownikom Androida. Na razie w wersji Beta.

Początkowo aplikacja Focal była dostępna tylko dla użytkowników ROM-a CyanogenModa. Jednak jej twórca – Guillaume Lesniak (pseudonim Xplodwild) – pokłócił się z firmą, która stoi za zmodyfikowanym Androidem i odszedł od zespołu. W związku z tym appka aparatu zniknęła z CM i już najprawdopodobniej nigdy nie powróci.

Steve Kondik – człowiek, który szefuje zespołowy CyanogenMod – wystosował nawet specjalnie oświadczenie, w którym pisze:

Rozmawiałem z Xplodem o tym. Uważam, że Focal to kawał świetnej roboty i aplikacja ma ogromny potencjał, jednak jest taki punkt widzenia, że CM chce ukraść jego ciężką pracę. Dlatego też wolałbym, żeby kontynuował on ten projekt na własną rękę niż powodować niepotrzebną dramaturgię w naszej społeczności.

Jeśli chodzi o samą aplikację, to naprawdę zasługuje ona na polecenie. Ma ona dużo większe możliwości niż tradycyjny aparat w Androidzie. Pozwala między innymi na regulowanie ekspozycji, stosowanie filtrów czy też dostosowywanie kolorów jeszcze przed zrobieniem zdjęcia. W niektórych urządzeniach pozwala nawet na regulację przesłony, co normalnie nie jest możliwe. Nie brakuje także trybu nagrywania filmów, panoramy, PicSphere (odpowiednik Photo Sphere) czy też fotografii HDR.

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że aplikacja ma jeszcze kilka błędów, np. u nie wszystkich działa tryb panoramy. Dlatego też appka jest w fazie Beta. Jeśli jednak chcielibyście ją wypróbować, to klikajcie w poniższą grafikę.

google-play-store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o