Ekran blokady może dostosować się do tego, co akurat robisz

Cover

W Google Play dostępnych jest mnóstwo nakładek na system i aplikacji, które pozwalają na zmianę ekranu odblokowywania telefonu. Dzięki nim można dodać skróty do najczęściej używanych appek, a nawet widżety. Jednak Cover ma być inne, lepsze, bowiem znać będzie kontekst i na tej podstawie się dostosowywać.

Czym takim ma się wyróżniać Cover? To także będzie aplikacja, która pozwoli na modyfikowanie ekranu odblokowywania telefonu, czyli ustawienie skrótów do ulubionych aplikacji i tym podobnych. Jej przewaga na polega na tym, że rozpozna sytuację, w której się znajdujemy, pozna kontekst i na tej podstawie zmodyfikuje owy ekran odblokowywania.

Brzmi to trochę skomplikowanie, ale w praktyce jest niezwykle proste. Na przykład jeśli jedziemy samochodem, to Cover na ekranie ustawi skrót do nawigacji samochodowej. Kiedy będziemy w pracy, to aplikacja zmieni ikony na kalendarz, Gmaila czy też pakiet biurowy, czyli wszystko to, co może się przydać w życiu zawodowym. A jak już wrócimy do domu, to Cover ustawi ulubione gry i aplikacje.

To jednak nie wszystko. Podobne zmiany mają się dziać w zależności od pory dnia. Rano na ekranie odblokowywania zobaczymy aplikacje pogody lub wiadomości, a wieczorem na przykład program telewizyjny.

Na razie aplikacja jest jeszcze w fazie powstawania i nie jest dostępna dla użytkowników, ale jej obecna wersja jest podobno już całkiem stabilna i zużywa bardzo mało zasobów. Osoby, które miały okazję ją testować, twierdzą, że całkiem nieźle radzi sobie też z rozpoznawaniem danej sytuacji i dość trafnie dostosowuje się do kontekstu.

Pewnie martwi Was kwestia bezpieczeństwa. W końcu aplikacja cały czas będzie sprawdzać nasze położenie. Jej twórcy zapewniają, że prywatność jest dla nich bardzo ważna i dlatego wszystkie dane wysyłane na linii appka – serwer, będą szyfrowane, aby nikt niepowołany się do nich nie dobrał. Warto też wspomnieć o funkcji synchronizacji na kilku urządzeniach. W tym celu wystarczy tylko podać adres e-mail.

Kluczowe jest to, że Cover będzie całkowicie darmowe. Deweloper chce zarabiać na aplikacji w inny sposób, np. poprzez dodatkowe, płatne skórki.

Zainteresowani? Jeśli tak, to udajcie się na oficjalną stronę Cover i zapiszcie się na listę oczekujących.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o