Aplikacja Google pozwala na wyszukiwanie offline

Brzmi to jak magia, ale tak właśnie można nazwa nową funkcję w aplikacji Google na Androida. Od dzisiaj można wyszukiwać informacje w trybie offline. No prawie…

Google na swoim oficjalnym blogu poinformował o wprowadzeniu nowej funkcji w swojej aplikacji na Androidzie. Od teraz wszyscy użytkownicy będą mogli wyszukiwać informacji także w trybie offline. Brzmi to jak magia, ale w praktyce sprowadza się dość prostego mechanizmu, który ma nam pomóc przede wszystkim gdy mamy problemy z połączeniem lub gdy połączenie nie jest stabilne.

Jak będzie działać wyszukiwanie offline? Gdy nie będziemy mieli dostępu do Internetu, nadal będzie możliwość korzystania z funkcji wyszukiwania. Oczywiście aplikacja nie pokaże nam wyników, bo nie jest to możliwe przy braku połączenia z siecią. Ale za to appka zapamięta nasze zapytanie i wyświetli wyniki w momencie, w którym odzyskamy połączenie z internetem. Pojawią się one jako powiadomienie oraz zakładka w aplikacji Google. Nadal, jeśli nie będziemy mieli połączenia z Internetem, to nie przejrzymy kolejnych stron wyników.

Po co taka funkcja? To ukłon w stron regionów i krajów, w których sieć komórkowa nie rozwinęła się na tyle, aby w większości miejsc mieć stabilny dostęp do internetu. Dzięki nowej wersji aplikacji Google nie będziemy musieli pamiętać o tym, co chcieliśmy poszukać w momencie, gdy nie mieliśmy dostępu do sieci. Google przy okazji obiecuje, że wyszukiwanie offline nie będzie miało wpływu na czas działania na baterii. Wyniki wyszukiwania, w razie przywrócenia połączenia, nie zużyją też znacząco pakietu danych.

Zdjęcie: Carlos Luna / Foter / CC BY

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o