Xbox Muzyka bierze się za Spotify, Deezera i resztę, ale…

Xbox Muzyka

Wczoraj zadebiutowały nowe aplikacje Xbox Muzyka na systemy Android oraz iOS. Co ciekawe, serwis jest darmowy dla wszystkich użytkowników Sieci.

Aplikacja Xbox Muzyka jest już dostępna od jakiegoś czasu dla użytkowników Windowsa 8. Pozwala ona na darmowe słuchanie muzyki przez Internet, ale jeśli już chcemy korzystać z niej na sprzętach mobilnych czy to z Androidem, czy od Apple, to trzeba zapłacić abonament w wysokości 10 dolarów miesięcznie lub 100 dolarów za cały rok. Streaming przez stronę internetową pozostanie darmowy przez 6 miesięcy. Po tym czasie dostęp do niego ma zostać ograniczony, ale jeszcze nie wiadomo w jaki sposób. Najprawdopodobniej będzie opierał się także na abonamencie.

Jednak Xbox Muzyka ma poważne wady. Po pierwsze, serwis nie pozwala na słuchanie wcześniej zgranej muzyki w trybie offline, na co pozwalają chociażby Deezer lub Spotify. Co prawda Microsoft zapowiedział, że ta funkcja zostanie dodana w ciągu kilku najbliższych miesięcy, ale dokłada data nie została podana. Poza tym nie da się linkować do konkretnych utworów, co również znajduje się we wspominanych już usługach konkurencyjnych. Jednak co najważniejsze – aplikacja Xbox Muzyka na ten moment nie jest dostępna w naszym kraju. Microsoft traktuje Polskę po macoszemu i nie zapowiada się żeby przez najbliższy czas miało się to zmienić.

Jeśli jednak mieszkacie poza granicami naszego kraju, to możecie pobrać Xbox Muzyka z Google Play lub App Store. Pierwsze 30 dni jest darmowe, więc przez ten czas spokojnie będziecie mogli ją przetestować i wydać swoją opinię.

źródło: AndroidAndMe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o