Najciekawsze aplikacje mobilne minionego tygodnia

Kolejny tydzień w świecie mobilnych gier i aplikacji za nami. Dlatego też warto przyjrzeć się temu, co wydarzyło się w minionych 7 dniach. Szczególnie ciekawie prezentują się appki, które albo dopiero zadebiutowały, albo doczekały się bardzo ważnych aktualizacji. Oto najważniejsze aplikacje mobilne tygodnia!

Reddit

Debiut oficjalnej aplikacji Reddita to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie minionego tygodnia. Oczywiście w świecie aplikacji i gier mobilnych. Jeśli jeszcze nie znacie Reddita, to szybko powinniście nadrobić zaległości. To taki zagraniczny Wykop, tylko z mniejszą ilością hejtu, złości i chamstwa. Dzięki serwisowi można trafić na wiele ciekawych historii, zdjęć lub filmów. Każdego miesiąca Reddit jest odwiedzany przez około 200 mln użytkowników. Niestety, aplikacja nie jest oficjalnie dostępna w Polsce, ale z pomocą przychodzi serwis APKMirror. Można na nim pobrać plik instalacyjny APK i ręcznie wgrać Reddita na telefon lub tablet. A naprawdę warto!

Reddit w Apple App Store (iOS)

Outlook

Jedna z najlepszych aplikacji mailowych na Androida oraz iOS-a doczekała się bardzo ważnej aktualizacji. Microsoft pozwala od teraz synchronizować kalendarz Outlooka z Wunderlistem, Evernotem oraz Facebookiem. Dzięki temu w jednym miejscu możemy mieć wgląd we wszystkie wydarzenia, zadania i notatki. To duże ułatwienie, szczególnie dla osób, dla których kalendarz jest jedną z najważniejszych aplikacji w codziennym życiu.

Outlook w Sklepie Google Play (Android)

Outlook w Apple App Store (iOS)

Facebook

Facebook ma problem – użytkownicy w 2015 roku publikowali o 20% mniej treści niż rok wcześniej. Dlatego też Mark Zuckerberg i spółka szukają nowych pomysłów na zaangażowanie społeczności. Jednym z nich ma być wideo. W minionym tygodniu aplikacja Facebooka na Androida oraz iOS-a została zaktualizowana właśnie o nowe funkcje wideo. Od teraz można np. na żywo strumieniować wideo do osób należących do danej grupy lub uczestniczących w konkretnym wydarzeniu. Dostępnych jest też 5 filtrów, które można nałożyć na obraz. Poza tym oglądający mają dostęp do emoji, dzięki którym mogą reagować na wideo. No i najważniejsze – teraz (prawie) wszyscy użytkownicy mogą transmitować na żywo. Periscope i Meerkat mają problem, a YouTube jest w tyle za Facebookiem.

Facebook w Sklepie Google Play (Android)

Facebook w Apple App Store (iOS)

Vive

HTC Vive to okulary wirtualnej rzeczywistości stworzone przy współpracy HTC oraz Valve. Mają konkurować między innymi z Oculusem czy też okularami Sony. W minionym tygodniu HTC udostępniło aplikację mobilną Vive. Nie, nie służy ona do grania. Dzięki niej możemy sparować smartfona z okularami HTC Vive. W ten sposób, w trakcie korzystania z urządzenia, na bieżąco możemy otrzymywać wiadomości czy też powiadomienia. Wszystko po to, aby nie rezygnować z wirtualnej rozrywki. Aplikację można za darmo pobrać ze Sklepu Google Play.

Vive w Sklepie Google Play (Android)

WhatsApp

W minionym tygodniu WhatsApp ogłosił, że wszystkie wiadomości, zdjęcia, pliki, a nawet wideorozmowy między użytkownikami są szyfrowane. Na dodatek ma to się dziać w taki sposób, że sam WhatsApp nie będzie w stanie „śledzić” użytkowników. To oczywiście dobra informacja, chociaż szybko okazało się, że nie wszystko jest tak kolorowe, jak nam mówiono. Wystarczy bowiem, że jeden z użytkowników nie miał najnowszej wersji aplikacji, aby czat grupowy nie był szyfrowany. Poza tym WhatsApp nie szyfruje metadanych, bowiem sam ich potrzebuje. A z tych już da się wyciągnąć sporo informacji. Nie zmienia to jednak faktu, że aplikacja stała się nieco bardziej bezpieczna.

WhatsApp w Sklepie Google Play (Android)

WhatsApp w Apple App Store (iOS)

WhatsApp w Microsoft Store (Windows Phone)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o