Ta polska aplikacja miała być tylko projektem na studia, a okazała się sporym sukcesem

Coraz rzadziej aplikacje pisane przez niezależnych deweloperów mają szansę na odniesienie wielkiego sukcesu. Wielkie firmy pokroju EA, Gameloft, czy też Rovio przejęły większość rynku i tylko od czasu do czasu pojawia się appka od nieznanego dewelopera. Tak właśnie jest w przypadku pewnej polskiej aplikacji, która miała być tylko projektem na studia, a okazała się sporym sukcesem.  Porozmawiałem z jej autorem. Oto jego historia.

Mowa o aplikacji Atlas ćwiczeń KFD.PL na Windows Phone, która w ciągu zaledwie miesiąca wylądowała na liście najpopularniejszych bezpłatnych appek ma mobilne kafelki. Aplikacja to nic innego, jak kompletny poradnik na temat ćwiczeń na siłowni. W aplikacji każdy użytkownik znajdzie praktyczne porady, jak należy wykonywać poszczególne ćwiczenia (wraz ze zdjęciami, a nawet filmami), instrukcje na temat poprawnej rozgrzewki, a nawet ofertę odżywek wraz z linkiem do sklepu.

atlas-cwiczen-kfd-top-free

Aplikacja została napisana przez Roberta Witkowskiego – studenta 3. roku Informatyki o sp. inżynieria oprogramowania na Politechnice Warszawskiej.

– Jednym z przedmiotów na tym semestrze był „projekt indywidualny”. Nie chciałem robić go z przymusu, a z pasji, więc postanowiłem połączyć go z jednym z moich hobby – siłownią. Dodatkowo chciałem się podszkolić z C# i właśnie dlatego wybrałem platformę Windows Phone. Przejrzałem market i stwierdziłem, że nie ma darmowego, starannie wykonanego atlasu ćwiczeń. Napisałem do Administratora forum KFD.PL o zgodę na publikację ich materiałów i wziąłem się do roboty – Robert Witkowski mówi w rozmowie z Appki.com.pl.

Co ważne w całej historii, aplikacja nie była w żaden sposób reklamowana. Autor jedynie pokazał efekty swojej pracy Administratorom KFD.PL i ci postanowili poinformować o niej na swoim fanpage’u na Facebooku. Dodatkowo Witkowski napisał krótkie notki informacyjne na forum związanym z Windows Phone oraz na Wykopie.

Atlas ćwiczeń KFD.PL to dopiero druga aplikacja na Windows Phone, która została napisana przez dewelopera.

– Na napisanie aplikacji miałem czas od października do stycznia. Udało mi się uwinąć z tym w dwa miesiące i już w połowie grudnia opublikowałem aplikacje w Windows Phone Store. Zaznaczę tylko, że nie siedziałem nad nią 40 godzin tygodniowo. Jednak jako, że była to dopiero moja druga aplikacja, jaką pisałem na WP 8.1 – musiałem się sporo nauczyć i zarwać kilka nocek – opowiada nam Witkowski.

Aplikację Atlas ćwiczeń możecie pobrać za darmo ze Sklepu Windows Phone. Znajduje się ona na 5. miejscu wśród najpopularniejszych, bezpłatnych appek w swojej kategorii – zdrowie i fitness –  na system z mobilnymi kafelkami i cały czas pnie się w górę. A to wszystko udało się osiągnąć w ciągu miesiąca od opublikowania jej w markecie.

Robert Witkowski na razie nie ma w planach przeniesienia aplikacji na systemy Android oraz iOS, ale ma już pomysł na „coś jeszcze lepszego i to na wszystkie platformy” – jak sam mówi. Czeka jednak na odzew ze strony administratorów forum KFD.PL, więc możemy mieć pewność, że kolejna aplikacja również będzie związana z ćwiczeniami i zdrowym stylem życia.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Robert Witkowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert Witkowski
Gość
Robert Witkowski

Dzięki bardzo za artykuł ;) Mam nadzieję, że aplikacja wspomoże wszystkich entuzjastów siłowni w ich codziennych treningach ;)