W App Store pojawił się emulator SNES-a. Bierzcie póki jeszcze tam jest!

Emulator SNES na iOS

Apple jest bardzo surowe jeśli chodzi o aplikacje w sklepie App Store. Appki nie mogą między innymi naruszać praw autorskich i dlatego też ciężko znaleźć tam emulatory NES-a lub SNES-a. Jednak od czas do czasu jakiejś aplikacji uda się przecisnąć przez sito nadgryzionego jabłka. Jedną z nich jest Remote File Manager.

Programiści ukryli emulator pod płaszczem tradycyjnego menadżera plików. Aplikacja może łączyć się z Dropboxem oraz serwerami FTP. Jednak okazuje się, że może także odtwarzać pliki .smc, które są po prostu ROM-ami gier ze SENS-a. Po odpaleniu takiego pliku pojawiają się dotykowe przyciski do grania.

Jest jednak pewien warunek. ROM-ów nie da się odpalić z pamięci telefonu. Pliki .smc muszą znajdować się na koncie Dropbox. Dopiero stamtąd uda się Wam je uruchomić. Nie jest to jednak wielka niedogodność.

Radzę Wam pobierać emulator dopóki jeszcze znajduje się w App Store. Jest spora szansa, że za jakiś czas zniknie z oficjalnego sklepu Apple. Remote File Manager kosztuje jedyne 0,99 dolara.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o