TOP 4: Najlepsze aplikacje dla fanów esportu

Esport na całym świecie cieszy się sporą popularnością. Polska szczególnie wyróżnia się pod tym względem, co widać chociażby po liczbie oglądających streamy z najważniejszych turniejów. Na szczęście esport przestaje być zabawą dla dzieci, o czym świadczy chociażby dostępność aplikacji dedykowanych fanom komputerowym zmaganiom.

Trudno czasami połapać się we wszystkich esportowych pojedynkach i meczach. Sam Counter-Strike to co najmniej kilka interesujących spotkań dziennie. A jeśli kogoś interesują jeszcze League of Legends lub Dota 2, to meczów do oglądania jest jeszcze więcej. Dlatego też pojawia się coraz więcej aplikacji, które pomogą fanom esportu w połapaniu się we wszystkim.

theScore eSports

Aplikacja stworzona przez znany serwis theScore, który ma też na swoim koncie appkę z tradycyjnymi wynikami sportowymi. W theScore eSports możemy śledzić rozgrywki w kilku różnych grach: Counter-Strike’a, Dota 2, League of Legends, Call of Duty, Heartstone, StarCraft II oraz Heroes of the Storm. W każdym momencie możemy dodać daną drużynę do ulubionych, dzięki czemu aplikacja będzie na bieżąco informować nas o najciekawszych wiadomościach i spotkaniach. Nie brakuje także statystyk wszystkich spotkań, linków do streamów, a także aktualności. Niestety, wszystko jest w języku angielskim, więc wymagana jest co najmniej podstawowa znajomość tego języka.

theScore eSports w Sklepie Google Play (Android)

theScore eSports w Apple App Store (iOS)

HLTV.org

HLTV to serwis, który powinien być znany każdemu miłośnikowi Counter-Strike’a. To właśnie tam znajdziecie najważniejsze informacje ze świata CS-a. HLTV tworzy też bardzo prestiżowy ranking najlepszych drużyn świata. Jednym słowem – to najważniejszy serwis dla fanów Counter-Strike’a. Całkiem niedawno pojawiła się też aplikacja mobilna. Chociaż wiele jej można zarzucić, to jednak warto mieć ją na telefonie. To w gruncie rzeczy appka, która po prostu prezentuje serwis w ersji mobilnej. Nie działa najszybciej. Nie ma zbyt oryginalnego interfejsu. Brakuje jej wielu funkcji. Ale jeśli interesujecie się grą Counter-Strike, to jest to pozycja obowiązkowa. O ile znacie angielski. Aplikacja potrafi wyświetlać powiadomienia na temat najważniejszych wydarzeń, ale nie można wybrać drużyny do śledzenia.

HLTV.org w Sklepie Google Play (Android)

HLTV.org. w Apple App Store (iOS)

Strafe

Strafe to jedna z moich ulubionych aplikacji esportowych. Dzięki niej można śledzić mecze Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Dota 2, StarCraft II oraz Heartstone. W aplikacji mamy wszystko, czego można by oczekiwać. Appka zbiera najważniejsze informacje z wielu serwisów i prezentuje je na stronie głównej. Dzięki temu mam dostęp do różnych źródeł wiadomości. Nie brakuje także kalendarza z listą meczów. Możemy też śledzić ulubione drużyny, a nawet zawodników, dzięki czemu będziemy otrzymywać powiadomienia, np. o rozpoczęcie meczu, zakończonej mapie i wyniku całego pojedynku. Nie brakuje też statystyk drużyn i zawodników. Trudno tak naprawdę oczekiwać czegoś więcej od aplikacji dla fanów esportu. Strafe ma wszystko, co wydaje się koniecznością.

Strafe w Sklepie Google Play (Android)

Strafe w Apple App Store (iOS)

eSports LiveScore

To aplikacja, która powinna przypaść do gustu osobom, które interesują się zarówno tradycyjnym sportem, jak i jego cyfrową odmianą. Appka eSports LiveScore pozwala śledzić wyniki z kilku dyscyplin sportowych i kilku gier, między innymi Counter-Strike, League of Legends, Dota 2, StarCraft II, Heartstone i Heroes of the Storm. Nie jest specjalnie rozbudowana. Nie ma tutaj szczegółowych statystyk na temat meczów lub konkretnych map. Ale za to można śledzić ulubione drużyny. Bardzo prosta, wręcz podstawowa funkcjonalność dla niektórych może być wadą, ale dla wielu osób to w zupełności wystarczy.

eSports LiveScore w Sklepie Google Play (Android)

To nie jedyne aplikacje, jakie znajdziecie na Androidzie lub iOS. Ale to właśnie te szczególnie przypadły mi do gustu i jestem w stanie je polecić. Moje ulubione to theScore eSports oraz Strafe.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o