Evernote w końcu działa na Windows Phone 8

Evernote na Windows Phone

Evernote zaktualizowało swoją oficjalną aplikację na system operacyjny Windows Phone. Od teraz działa ona także na mobilnych okienkach oznaczonych numerem 8. Przy okazji użytkownicy otrzymali kilka nowych funkcji.

Prawda jest taka, że do tej pory Evernote traktował użytkowników Windows Phone’a nieco po macoszemu. Świadczy o tym chociażby to, że dopiero teraz aplikacja jest dostępna dla najnowszych, mobilnych okienek. W końcu Windows Phone to trzeci system operacyjny w świecie mobilnym, więc miejmy nadzieję, że z czasem zacznie być lepiej traktowany przez większą liczbę deweloperów.

No ale przejdźmy już do aktualizacji. Nowa wersja Evernote na Windows Phone daje użytkownikom kilka nowych możliwości. Na przykład w trakcie tworzenia notatek zdjęciowych od razu można zrobić kilka fotografii, które od razu zostaną dodane do aplikacji. Co ważne, nie trzeba po każdym zdjęciu nic dodatkowo klikać. Od razu można pstryknąć kilka fotek i wszystkie dodać jednocześnie.

Kolejna nowość została przez Evernote opisana jako „pretty magical when you see it in action”, czyli całkiem magiczne, jeśli zobaczysz to w akcji. Pod tym intrygującym opisem kryje się mechanizm automatycznego nadawania notatkom tytułów. Jeśli kiedyś zapomnimy nazwać którąś notatkę, to Evernote sprawdzi takie parametry, jak chociażby lokalizacja, treść notatki, a nawet wydarzenia w kalendarzu i na tej podstawie uzupełni puste pole.

Oprócz tego Evernote na Windows Phone 8 obsługuje teraz speech-to-text, czyli pisanie notek za pomocą mowy. Poza tym aplikacja ma być też szybsza i łatwiejsza w obsłudze. Twórcy obiecują także, że kolejne aktualizacje na Windows Phone’a będą pojawiać się dużo szybciej.

A teraz łapcie link do Evernote na Windows Phone.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o