Facebook Beta na Windows Phone doczekał się sporej aktualizacji

Z aplikacjami Facebooka na system Windows Phone jest trochę dziwna sytuacja. Dostępne są dwie wersje – zwykła i beta. Ta druga często jest lepsza od pierwszej i właśnie doczekała się sporej aktualizacji.

Zasada działania tego duetu jest dość prosta. Mamy wersję beta aplikacji, w której to na początku są wprowadzane wszystkie nowości. Użytkownicy jest testują, sprawdzają i oceniają i na tej podstawie konkretne funkcje są wprowadzane do wersji bez „beta” w nazwie.

Jednak w wielu przypadkach użytkownicy Windows Phone’a bardziej cenią sobie właśnie wersję beta, która jest po prostu nowocześniejsza. Teraz doczekała się ona aktualizacji do wersji 5.1.0.1, która przynosi sporo usprawnień:

  • Poprawa wydajność
  • Możliwość dodawania zdjęć w wiadomościach
  • Możliwość wrzucania kilku zdjęć jednocześnie
  • Możliwość zapisywania i udostępniania zdjęć
  • Poprawki w nawigacji
  • Możliwość wspominania znajomych we wpisach (tzw. inline tagging)

Z jednej strony jest to naprawdę duża aktualizacja, która daje użytkownikom smartfonów z Windows Phonem zupełnie nowe możliwości. Z drugiej strony aż dziw bierze człowieka, że już wcześniej nie były one dostępne, to przecież jedne z podstawowych funkcji serwisu społecznościowego Marka Zuckerberga. To pokazuje, jak deweloperzy traktują mobilne okienka Microsoftu – na razie jeszcze trochę po macoszemu.

Facebook Beta w wersji 5.1.0.1 jest już dostępny w sklepie Windows Phone.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o