Facebook Home – tylko milion pobrań i tragiczne oceny

Facebook Home miał odmienić nasze postrzeganie smartfonów. Miał zrewolucjonizować interakcje ze znajomymi. Tymczasem okazał się klapą. Takie wnioski można wyciągnąć z danych na temat ilości pobrań aplikacji i średniej oceny użytkowników.

Nakładka Home została, jak na razie, pobrana z Google Play mniej więcej milion razy. Raczej nie jest to dobry wynik, bo podobnym wynikiem może się pochwalić chociażby nasze rodzime Allegro, które przecież kierowane jest tylko do Polaków, a nie… całego świata. Oczywiście Facebook Home jest mocno ograniczony do konkretnych modeli smartfonów, ale to i tak nie zmienia faktu, że jest po prostu słabo.

Jeszcze gorzej wyglądają oceny w sklepie Google. Znajduje się tam ponad 16 tys. opinii, z których zdecydowana większość jest negatywna. Średnia ocena aplikacji to 2,2 pkt na 5 możliwych. Aż 8800 osób dało programowi zaledwie 1 gwiazdkę.

Jednocześnie Facebook Home jest obsługiwany przez nowe modele smartfonów. Do grona dołączyły HTC One, Samsung Galaxy S 4 oraz Sony Xperia ZL. Dwa ostatnie nieoficjalnie, ale aplikacja działa na nich bezproblemowo.

Źródło: PCLab

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o