Facebook testuje automatyczne odtwarzane filmy w news feedzie

facebook Android

Jakie są najbardziej denerwujące reklamy w internecie? To moim zdaniem automatycznie uruchamiające się filmy z dźwiękiem. Niestety, Facebook właśnie testuje tego typu rozwiązanie w aplikacjach mobilnych do obsługi portalu społecznościowego.

Dzięki Bogu mechanizm ma działa dokładnie w ten sam sposób, co na Instagramie lub Vine. W news feedzie będzie nam się wyświetlać miniaturka filmu. Dopóki będziemy przewijać kolejne wiadomości, to wideo nie zostanie uruchomione. Jednak jeśli na chwilę zatrzymamy się na miniaturce filmu, to ten zaraz zacznie się odtwarzać. Jeśli znowu zaczniemy przewijać stronę, to wideo zostanie automatycznie zatrzymane. Co pocieszające, domyślnie filmiki mają się uruchamiać bez dźwięku. Ten będzie można włączyć po kliknięciu w wideo.

Funkcja na razie jest testowana przez Facebooka. Królikami doświadczalnymi są niektórzy użytkownicy aplikacji mobilnych. Jeśli u Was to nie działa, to po prostu nie trafiliście na magiczną listę. Dodatkowo filmy mogą zamieszczać tylko niektórzy muzycy i zespoły, ze zweryfikowanymi kontami.

Ja osobiście mam nadzieję, że pojawi się możliwość wyłączenia tej funkcji przynajmniej w sytuacji, w której będziemy korzystać z pakietu danych. Na WiFi nie będzie mi to specjalnie przeszkadzać, ale nie chciałbym być narażany na niepotrzebne zużywanie pakietu danych przez filmiki, które nie koniecznie muszę chcieć oglądać.

To też sygnał, że Facebook powoli szykuje się do wprowadzenia reklam wideo, który były zapowiadane już jakiś czas temu.

źródło: Android Central

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o