WebRTC w nowym Firefoxie na Androida

Firefox Android WebRTC

W Google Play pojawiła się aktualizacja przeglądarki Mozilla Firefox na Androida. Wersja oznaczona numerem 24 przynosi sporo zmian. Jednak najważniejsza z nich, Panie i Panowie, to obsługa WebRTC.

Tak jest! To prawda! Mozilla Firefox na Androida obsługuje od teraz WebRTC. Co to oznacza? Dzięki temu użytkownicy mogą odbierać zarówno dźwięk, jak i obraz bez potrzeby instalowania dodatkowych wtyczek. To tak, jakby mieć Skype’a, bez… no Skype’a. Tak podobno wygląda przyszłość.

To jednak nie koniec nowości w Firefoxie 24. Od teraz otwarte w przeglądarce zakładki można sobie przesyłać przy pomocy NFC. Wystarczy tylko dotknąć się smartfonami – obojętnie, jak sprośnie by to nie brzmiało – i zakładka z jednego urządzenia zaraz pojawi się na drugim.

No i na koniec pozostaje jeszcze coś takiego, jak tryb nocny. Gdy zrobi się ciemno, to Firefox na Androida będzie mógł przełączyć się w specjalny tryb, w którym tło stanie się ciemniejsze, a tekst nieco jaśniejszy. Wszystko po to, aby nie drażnić oczu zbyt dużym światłem i kontrastem.

Mozilla Firefox 24 na Androida w Google Play.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o