W 2013 roku pobierzemy dużo więcej appek niż w 2012

Analitycy Gartnera przewidują, że w tym roku pobierzemy aż o 60 procent więcej aplikacji na urządzenia mobilne niż w roku poprzednim. Tyczy się to wszystkich appek na Androida oraz iOS.

W zeszłym roku pobraliśmy i zainstalowaliśmy na swoich sprzętach mniej więcej 64 miliardy aplikacji, dzięki czemu zyski sklepów i deweloperów osiągnęły poziom 18 miliardów dolarów. W tym roku te liczby znacząco się powiększą i wyniosą odpowiednio 102 miliardy pobrań i 28 miliardów dolarów zysku. Progres jest naprawdę spory.

Google Play App Store Gartner

Analitycy przewidują także, że aż 91 procent pobranych aplikacji mają stanowić wersje bezpłatne. Jednocześnie coraz częściej będziemy się decydować na tak zwane mikro-płatności już w samych aplikacjach. Przychody z tego mają wzrosnąć z 11 procent w zeszłym roku do 17 procent w 2013 roku. Co ciekawe, Gartner przewiduje że ta liczba wzrośnie aż do 48 procent w 2017 roku.

Jednak progres nie będzie trwał wiecznie. Brain Blau, research director w Gartnerze przewiduje, żę w najbliższych latach App Store i Google Play będą odpowiadać za 90 procent globalnej liczby pobrań, ale miesięczna liczba pobrań spadnie do 3,9 mld w przypadku Apple i 5,8 mld w przypadku Google.

źródło: Wirtualne Media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o