Google wprowadzi swoją Muzykę na system iOS

Google Muzyka

Muzyka Google to dość nowa usługa w ofercie internetowego giganta, która została zaprezentowana dopiero w tym roku. Mogą z niej korzystać użytkownicy Androida, a wkrótce także posiadacze iPhone’ów oraz iPadów.

Google Muzyka to nic innego, jak serwis ze streamingiem muzyki, konkurencyjny dla Spotify, Deezer, Rdio czy też WiMP. Użytkownicy mogą dzięki niemu słuchać wcześniej przygotowane stacje radiowe oraz korzystać ze specjalnych rekomendacji. Za usługę trzeba płacić comiesięczny, ale niski abonament.

Jak do tej pory aplikacja była dostępna na system Android. Co więcej, jest jego nieodłącznym elementem. Jednak jeszcze w maju – Sundar Pichai, szef Androida i Chrome OS – zapowiedział, że zostanie także udostępniona aplikacja w wersji na system operacyjny iOS. Miało to nastąpić w ciągu kilku tygodni, ale od tamtego czasu nic się w tej sprawie nie działo.

Aż do teraz. Okazuje się bowiem, że aplikacja ma zostać udostępniona pod koniec tego tygodnia. Google już przeprowadza beta testy wśród swoich pracowników. Dostali oni iPhone’y z zainstalowaną appką i mają informować o wszelkich błędach i usterkach, aby finalna wersja była ich pozbawiona.

Aplikacja w wersji na iOS ma być bardzo podobna do swojej wersji na Androida. Szkoda, że Polska cały czas nie doczekała się tej usługi. Światełkiem w tunelu jest fakt, że kilka dni temu Muzyka Google została udostępniona między innymi w Czechach, więc może wkrótce czeka to także nas.

źródło: VR-Zone

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o