Google Play Music pojawiła się na iOS. Jest jedno ale…

Według wcześniejszych zapowiedzi, aplikacja Google Play Music została udostępniona w App Store. Jest to usługa Google pozwalająca na zakup muzyki z własnego sklepu.

Sama usługa udostępniona została 3 miesiące temu, jako aplikacja na androida oraz usługa webowa. Google podczas premiery aplikacji na iOS stwierdziło: „wprowadzenie aplikacji zajęło nam troszkę dłużej czasu niż przewidywaliśmy”. Tylko troszkę.

Niestety, program dostępny jest tylko tam, gdzie sama usługa. Czyli nie w Polsce. Niestety. Chyba ciągle jesteśmy postrzegani jako kraj trzeciego świata. Ehh…

Po drugie, aplikacja jest dostępna tylko dla posiadaczy iPhone’a. Posiadacze tabletu od Apple nie mają możliwości pobrania i zainstalowania appki.

Google Play Music oferuje praktycznie taką samą funkcjonalność jak na urządzeniach z Androidem. Możemy słuchać tysięcy utworów, kupować je, a także dodawać do chmury piosenki z naszej prywatnej kolekcji. Użytkownicy iPhone’ów mogą wypróbować usługę za darmo przez 30 dni. Jednak nie w Polsce.

Po okresie próbnym subskrypcja kosztuje 9,99$ miesięcznie.

Jeśli jednak ktoś z Was posiada konto w AppStore zarejestrowane na inny kraj, np. Amerykę, może bez problemu pobrać appkę, która znajduje się pod tym linkiem.

Źródło: TheVerge

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o