Sklep Google Play na Chrome OS – już „oficjalnie”

To, co jeszcze do niedawna było tylko plotką, właśnie stało się faktem. Google oficjalnie potwierdził, że aplikacje z Androida i Sklep Google Play pojawią się na systemie Chrome OS.

Informacja jest jednocześnie oficjalna i nieoficjalna. Stało się tak za sprawą opisu jednej z sesji w trakcie Google I/O 2016. Została ona nazwana „Bring Your Android App to Chrome OS”, czyli po prostu „Udostępnij swoją aplikację z Androida w Chrome OS”. Ale na tym nie koniec opis sesji bardzo dokładnie określił, o czym ona będzie:

Dzisiaj ogłaszamu dodanie najlepszych aplikacji mobilnych na świecie – aplikacji z Androida oraz Sklepu Google Play, do najlepszej przeglądarki na świecie – Chrome. Przyjdź na sesję i przetestuj swoje aplikacje z Androida na Chrome OS. Nasi pracownicy podpowiedzą ci jak najlepiej przystosować aplikacje z Androida do Chromebooków. Na dodatek pierwszych 50 deweloperów, którzy pojawią się na sesji, dostanie za darmo Chromebooki.

Sklep-Play-Chrome-OS

Informacja poszła w świat i w tym momencie sesja zniknęła z oficjalnego planu. Zamiast tego mamy sesję o nazwie „Optimizing Android apps for productivity”. Nie do końca wiadomo, co się stało i o co chodzi, ale najprawdopodobniej ktoś wyszedł przed szereg i nieco pospieszył się z ogłoszeniem aplikacji z Androida na Chrome OS. Jestem przekonany, że nowa sesja to po prostu chwilowe zastępstwo do momentu, w którym Google już w pełni oficjalnie ogłosi nowinę. Nie zmienia to jednak faktu, że Sklep Google Play zostanie udostępniony na systemie Chrome OS. Już można to traktować jako fakt.

Musimy jeszcze tylko poczekać na szczegóły. Google I/O 2016 będzie trwać jeszcze 2 dni, więc na pewno wkrótce dowiemy się czegoś więcej. Tylko zastanawiam się, czy przez to Chrome OS nie stanie się po prostu nieco ograniczonym Androidem. Ale najwyraźniej Google wie, co robi.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiBuKoX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BuKoX
Gość
BuKoX

A może jednak chodziło o instant app?

Damian Jaroszewski
Gość

Już jest potwierdzone ;)