Nowa aplikacja Google, dzięki której telefon może być ładniejszy

Google na dziesiątki różnych aplikacji na Androida. Dzisiaj ta kolekcja powiększyła się o kolejną appkę, dzięki której nasz smartfon lub tablet mogą stać się nieco ładniejsze.

Ta aplikacja to po prostu… Tapety. W Pixel Launcher pojawiła się ciekawa funkcja zmieniania tapet na głównym ekranie systemu. Nakładka sama proponowała ciekawe zdjęcia i grafiki i nie trzeba było szukać ich w innych źródłach. Ale nawet to rozwiązanie, jako część Pixel Launchera, będzie zarezerwowane tylko dla nowych smartfonów Google, więc większość użytkowników musiało obejść się smakiem.

Na szczęście Google dostrzegł szansę na stworzenie czegoś nowego. Tym właśnie jest aplikacja Tapety, która działa dokładnie tak samo, jak funkcja w Pixel Launcher. Wchodząc do appki możemy przejrzeć kilkadziesiąt propozycji różnych tapet. Do wyboru mamy kilka kategorii, jak chociażby: ziemia, krajobrazy, życie, widoki miejskie, tekstury, a także animowane tapety. Możemy też dodawać właśnie zdjęcia z pamięci telefonu. Ciekawie prezentuje się także funkcja multi-zdjęcia, gdzie wybieramy sobie kilka tapet, a aplikacja sama będzie je co jakiś czas zmieniać. Dodatkowo użytkownicy Androida w wersji Nougat mogą osobno ustawiać tapety blokady ekranu i tapety ekranu głównego smartfona.

Propozycji na razie nie ma zbyt wiele, ale za to fotografie stoją na bardzo wysokim poziomie. Sam nie mogłem się zdecydować, jaką tapetę ustawić jako pierwszą. Na pewno z czasem będzie pojawiać się coraz więcej zdjęć.

Aplikację Google Tapety możecie pobrać za darmo ze Sklepu Google Play:

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o