Instagram pozwala teraz na nagrywanie filmów. Kopia Vine?

Dzisiaj miała miejsce konferencja Facebooka, na której została zaprezentowana nowa wersja aplikacji Instagram na iOS i Androida. Od teraz serwis ze zdjęciami jest także serwisem z filmami. Zupełnie, jak Vine.

Aplikacja pozwala na nagrywanie filmów o długości 15 sekund. To ponad 2 razy tyle, co w Vine, więc możliwości są nieco większe. Sam proces rejestrowania multimediów odbywa się w identyczny sposób – poprzez dotknięcie specjalnego przycisku. Jeśli go puścimy to nagrywanie się zatrzyma. Dzięki temu łatwo można połączyć różne ujęcia w jeden materiał.

Na nagrany w taki sposób film można nałożyć jeden z 15 filtrów, stworzony specjalnie z myślą o wideo. Później mamy jeszcze wybór pierwszej klatki, którą znajomi zobaczą na naszym profilu na Instagramie i już możemy wrzucać materiał. Odbywa się to w identyczny sposób, jak w przypadku zdjęć. Filmy zostaną oznaczone specjalną ikoną kamery, umieszczoną w prawym, górnym rogu.

Facebook niczym nie zaskoczył. Skopiowali pomysł Vine i nieco go usprawnili. Ale to właśnie usprawnienie jest w tym momencie kluczowe. Prawda jest taka, że Instagram już na stracie daje dużo większe możliwości niż Vine. Dlatego też twórcy „winka” szybko muszą na to zareagować, bo szybko popadną w zapomnienie. Sam chyba odinstaluje Vine ze swojego smartfona. Po co mi, skoro mam Instagrama?

Warto też wspomnieć, że z serwisu korzysta już 130 milionów osób na całym świecie. To naprawdę niezły wynik.

Dodaj komentarz

19 komentarzy do "Instagram pozwala teraz na nagrywanie filmów. Kopia Vine?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Monia Ko
Gość

Insta dał ciała. z vine mogą korzystać użytkownicy z andro poniżej 4.0 Już teraz ludzie narzeka.Dla mnie to olanie dużej ilosci uzytkownikow.

Damian Jaroszewski
Gość

Wiele aplikacji wymaga Androida w wersji co najmniej 4.0. Użytkownicy muszą się do tego przyzwyczaić.

Monia Ko
Gość

Ok,ale ja mam 4.0.3 więc mam zmieniać nowy telefon?

Damian Jaroszewski
Gość

Jaki to telefon? Być może niedługo dostanie aktualizację do wersji 4.1 albo 4.2

Monia Ko
Gość

Mam Htc One V.On niestety nie dostanie aktualizacji.

Damian Jaroszewski
Gość

Zawsze można się poratować wgraniem własnego ROM-u, np. CyanogenMod 10, który jest Androidem 4.2.2 (ale tylko po wygaśnięciu gwarancji, bo się ją traci)

Monia Ko
Gość

Tak,wiem. Zapewne w przyszłości tak zrobię.Dzięki:)

Sabina
Gość

Zrobiła mi sie akturalizacja dla instagrama v4.0.2 mam telefon HTC desire S i moge oglądać filmiki ale nie wiem jak sie nagrywa, lub może jeszcze tej opcji nie ma :(

Damian Jaroszewski
Gość

Ta wersja pozwala już na nagrywanie. Musisz wejść w robienie zdjęć (niebieski przycisk na głównym ekranie aplikacji), a później kliknąć w kamerkę po prawej stronie. Nagrywanie odbywa się poprzez naciśnięcie i przytrzymanie czerwonego przycisku. Jeśli go puścisz, to przestanie nagrywać. A jak ponownie dotknie, to będzie kontynuował. W ten sposób łatwo można łączyć kilka ujęć w jeden film.
Daj znać, czy się udało.

Sabina
Gość

No właśnie już próbowałam tak wcześnie daje na aparat i ta ikonka po prawej z kamerą mi nie działa poprostu klikam i nic nie przełącza mi sie na kamere nie wiem czemu tak jest

Natalia
Gość

trochę głupio, że androidy mogą tylko w wersji powyżej 4.0, większość telefonów nie ma jeszcze dostępnej aktualizacji, więc użytkownicy są bezradni …

Damian Jaroszewski
Gość

Zawsze można się poratować custom ROM-em, np. MIUI, Paranoid albo CyanogenMod. Polecam szczególnie ten ostatni.

Iza
Gość

Zaktualizowałam swojego LG L5 specjalnie dlatego że chciałam dodawać filmiki. zaktualizowałam na androida 4.1.2 JB powinnam móc dodawać filmiki lecz wg nie mam tej ikonki..

Damian Jaroszewski
Gość

Najpierw trzeba kliknąć na ikonkę robienia zdjęcia, a dopiero potem przełączyć na wideo. Tak to wygląda u mnie:

Iza
Gość

u mnie to nie działa.. a mam zaktualizowanego androida, bo specjalnie dlatego aktualizowałam by nagrywać filmiki na instagramie.

Anna Byczek
Gość

dokładnie mam taki sam problem, zaktualizowałam androida i nic… odinstalowałam instagram i zainstalowałam ponownie i dalej nic…

Kuba Łangowski
Gość

Mam dokładnie To samo co moi poprzednicy, będzie to naprawione czy nie?

Kalipsoo
Gość

Mam LG L5 z Androidem 4.0.3, zaktualizowanego 14 Marca b.r. Instagrama, ale mimo to video nie działa- a w sumie nawet nie wiem, bo w miejscu gdzie powinna się znajdować ikonka video jest puste miejsce..Czy coś da się z tym zrobić? Naprawić, coś włączyć cokolwiek?

Damian Jaroszewski
Gość

Za stary Android. Nie zadziała :(