Koniec problemów z parkingami! Mapy Google pomogą

Google przez cały czas rozwija swoją aplikację Map. Kiedyś było to proste narzędzie, które dzisiaj zostało rozbudowane o bardzo ciekawe funkcje. Najnowsza z nich sprawia, że parkowanie w mieście może stać się o wiele łatwiejsze.

Jak donosi serwis Android Police, niektórym użytkownikom zaczęły pojawiać się w Mapach Google informacje na temat obłożenia na danym parkingu. Funkcja dostępna jest od aplikacji w wersji v9.44 beta, ale jeszcze nie wszyscy mają do niej dostęp. Na ten moment nie wiadomo też, czy informacje o parkingach są dostępne tylko w USA, czy pojawiły się także w innych krajach, w tym w Europie.

Jak działa informacja o dostępnych miejscach parkingowych? Przede wszystkim dotyczy ona tylko popularnych punktów, jak centra miast, lotniska, kina czy też centra handlowe. Google wymyślił trzy poziomy obłożenia – Easy, Medium oraz Limited. Oznacza one odpowiednio, że miejsc jest dużo, obłożenie jest średnie lub ze znalezieniem dostępnego miejsca może być problem. W ostatnim przypadku ikonka parkingu ma czerwony kolor.

Co ważne, informacje o parkingu możemy uzyskać jeszcze przed dotarciem na niego. Wysuwając szczegółowe informacje na temat naszej trasy, Mapy Google pokażą obłożenie w pobliżu naszego miejsca docelowego, o ile w pobliżu będzie dostępny parking.

Mapy Google parkingi

Na ten moment nie wiemy, czy funkcja pojawi się także w Polsce. Może u kogoś już nawet zaczęła działać. Zainstalowanie wersji v.9.44 beta także nie sprawi, że informacje o parkingach zaczną się pojawiać. Zdaje się, że mechanizm jest na razie testowany na ograniczonej liczbie użytkowników. Jeśli jednak chcielibyście spróbować, to plik APK można pobrać z serwisu APKMirror (LINK).

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
BuKoX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BuKoX
Gość
BuKoX

Kurde czemu te wszystkie newsy są z takim opóźnieniem u nas. To samo z ograniczeniami prędkości. Kiedy się u nas pojawią. Ktoś wie?