Masz konto na Twitterze? Lepiej jak najszybciej zmień hasło

Macie konto na Twitterze? Nawet jeśli nie korzystacie z niego zbyt często, to lepiej jak najszybciej zmienić hasło. Serwis wykrył błąd, przez który niepożądane osoby mogły uzyskać dostęp do danych logowania.

Twitter odkrył, że wykryty błąd może dotyczyć aż 336 mln użytkowników na całym świecie. Normalnie hasła chronione są przez hashowanie. W uproszczeniu jest to mechanizm, który zastępuje hasło losowymi znakami, aby nikt nie miał do nich dostępu, nawet gdyby włamał się do bazy Twittera. Niestety, w tym przypadku mechanizm zawiódł. Hasła w wewnętrznych logach były przetrzymywane w formie zwykłego tekstu.

Twitter sam wykrył ten błąd i już go usunął. Pomimo tego serwis zaleca, aby zmienić dotychczasowe hasło, ponieważ niepożądane osoby mogły uzyskać do niego dostęp. Radzę zrobić to nawet osobom, które na co dzień nie korzystają z serwisu, szczególnie gdy korzystają z tego samego hasła w różnych serwisach i usługach. Tym bardziej, że luka w zabezpieczeniach była obecna przez wiele miesięcy, więc ryzyko wycieku jest całkiem spore.

Jako dodatkowe zabezpieczenie warto rozważyć dwuetapową weryfikację oraz menadżer haseł.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o