Mieszkańcy Polski jako pierwsi dostaną nowego Messengera

Jeszcze dzisiaj Messenger Facebooka zostanie zaktualizowany do nowej wersji. Jako pierwsi na świecie będą mogli z niego korzystać mieszkańcy Polski – donosi Spider’s Web.

Messenger Day

Nowy Messenger wprowadza kilka nowości. Najważniejszą nowością będzie Messenger Day. To nic innego, jak Instagram Stories lub Snapchat. Każdy użytkownik będzie mógł stworzyć krótką „historyjkę”, która będzie wyświetlać się wszystkim znajomym w aplikacji Messenger. Utworzone materiały będą mogły mieć maksymalnie 10 sekund i będą dostępne tylko danego dnia, stąd też nazwa – Messenger Day.

Funkcja będzie działać tak samo, jak na Instagramie lub Snapchacie. Oznacza to, że możliwe będzie dodawanie filmów, zdjęć, napisów, emoji czy też naklejek. Każdy taki materiał będzie widoczny nad oknem rozmowy z daną osobą. Znajomi będą mogli odpowiadać na Messenger Day, a ich odpowiedzi pojawią się w oknie rozmowy. Będą jednak odpowiednio oznaczone. Obok pojawi się informacja, że są odpowiedzią na daną historię.

Naklejki

Nowa wersja Messengera położy też większy nacisk na naklejki. Pojawią się zupełnie nowe propozycje. Facebook chwali się nawet, że podjął współpracę z artystami, którzy będą tworzyć całe serie naklejek. Nie zabraknie też wyszukiwarki naklejek, dzięki której łatwiej znajdziemy interesujące nas grafiki. Poza tym naklejki będziemy mogli dodawać do zdjęć, które łatwiej będzie teraz wysłać do kilku osób jednocześnie, bez konieczności tworzenia czatu grupowego.

Tylko dla mieszkańców Polski

Zmiany te w pierwszej kolejności zobaczą mieszkańcy Polski. Będziemy swego rodzaju królikiem doświadczalnym dla nowej wersji Messengera. Ale nie powinno to być dla nikogo zmartwieniem. Zawsze dobrze jest móc przetestować coś przed innymi. Szkoda, że Messenger staje się komunikatorem skierowanym raczej do młodszego odbiorcy. Do tej pory nie potrafię zrozumieć fenomenu Snapchata i nie umiem korzystać z aplikacji. Moim zdaniem jest to jedna z najmniej intuicyjnych appek na świecie. Docelowo nowe funkcje Messengera będą dostępne na całym świecie, ale na ten moment nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Aktualizacja Messengera ma być dostępna w ciągu kilku najbliższych godzin. Pojawi się zarówno w wersji na Androida, jak i Apple iOS. Co ważne, nowych funkcji nie zobaczymy w desktopowej wersji komunikatora. Nowa wersja dotknie tylko aplikacji, przynajmniej na razie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o