Messenger Lite – sposób na zbyt ciężkiego Messengera

Aplikacje Facebooka, chociaż używane są niemal na całym świecie, nie należą do najlepszych. Są zbyt ciężkie, powolne i obciążają baterię w smartfonach. Nie każdemu podoba się też kierunek, w którym się rozwijają. Na szczęście są sposoby, aby temu zaradzić i dostarcza ich sam Facebook. Właśnie zaprezentowana została lekka wersja komunikatora, czyli Messenger Lite.

Messenger Lite to druga aplikacja, po Facebooku Lite, które doczekała się lekkiej wersji. Obie są pozbawione kilku funkcji, ale przez to dużo szybsze i mniej pazerne na energię drzemiącą w bateriach. Zła informacja jest taka, że Messenger Lite będzie – oficjalnie – wprowadzany tylko w państwach, w których użytkownicy mogą mieć problemy z szybkim połączeniem internetowym. Dotyczy to między innymi Malezji, Indii czy też Kenii. Ale nie ma powodów do obaw. Na pewno szybko pojawią się bezpieczne pliki APK, które pozwolą na zainstalowanie komunikatora. Tak samo było w przypadku Facebooka Lite.

Co będzie oferować Messenger Lite? Wszystkie podstawowe funkcje normalnej aplikacji. W appce dostępne będą między innymi: czat tekstowy, wysyłanie obrazków oraz naklejki. Oczywiście nie zabraknie także powiadomień, które są podstawowym elementem każdego komunikatora. Z kolei zabraknie rozmów głosowych oraz nowej funkcji Messenger Day (Mój Dzień), która została wprowadzona na początek tylko w Polsce. To wszystko ma się przełożyć na dużo mniejszą wagę aplikacji i szybsze działanie. Pod względem wizualnym Messenger Lite będzie się różnić między innymi ikonką z odwróconymi, w porównaniu do normalnego Messengera, kolorami.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o