Najczęściej pobierane aplikacje na Androida to…?

najpopularniejsze aplikacje na androida

Jakie są najczęściej pobierane aplikacje na Androida? Podpowiem, że niektóre zostały „ściągnięte” przez użytkowników nawet miliard razy! Wszystkie z Top 5 mają więcej niż 500 milionów pobrań.

Najczęściej pobierane aplikacje na Androida to: Gmail, Youtube, Google Play, Mapy oraz Facebook. Każda z nich może się pochwalić ponad 500 milionami pobrań. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj obecność Facebooka, ponieważ pozostałe aplikacje znajdują się domyślnie w systemie Android, więc ich wynik nie jest wcale taki rewelacyjny. Appka najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie jest jedyną, która nie pochodzi od Google, a osiągnęła wspominane już 500 milionów pobrań. Jednocześnie aplikacja Facebooka została oceniona przez ponad 8 milionów użytkowników. Żaden inny program nie jest nawet bliski temu wynikowi (jedynie WhatsApp ma około 4 mln).

Na kolejnych miejscach w zestawieniu znajdują się odpowiednio: Go Launcher EX, Twitter, Viber, Facebook Messenger, Voice Search, Książki Google Play, Subway Surfers, Muzyka Google Play, Tiny Flash + LED oraz Pandora.

Pełne zestawienie znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o