Nova Launcher 4.3 już w finalnej wersji. Co nowego?

Nova to jeden z najpopularniejszych launcherów na Androida. Sam korzystam z tej aplikacji, aby wyświetlać ekran główny i szufladkę z aplikacjami. Tym bardziej ucieszyłem się na nowości, które zostały wprowadzone przy okazji wersji 4.3.

Nova Launcher w wersji 4.3 przez jakiś czas był dostępny jako beta. Aplikację mogli zainstalować wszyscy użytkownicy, którzy zdecydowali się dołączyć do kanału testowego. Na szczęście beta nie trwała długo i właśnie została udostępniona finalna wersja najpopularniejszego launchera, która wprowadza kilka ciekawych nowości.

Nova-Launcher-Night-Mode-2

Najważniejsza zmiana to wprowadzenie zupełnie nowego trybu nocnego. Pomysł nie jest rewolucyjny, ale to przecież nie znaczy, że nie możemy się cieszyć z nowej funkcji. Idea jest prosta – wieczorem i w nocy launcher będzie przyciemniał elementy interfejsu, aby nie raziły nas po oczach. Dotyczy to paska wyszukiwania Google, tła folderów i szufladki z aplikacjami, a także ikonki uruchamiania szufladki z aplikacjami. Oczywiście sami możemy wybrać, które elementy mają być przyciemniane. Tryb może uruchamiać się automatycznie o określonych godzinach, także w uwzględnieniem naszej lokalizacji. Możemy też ręcznie ustawić godziny w jakich ma działać, a nawet włączyć go na stałe, jeśli ktoś lub ciemniejszy interfejs.

Nova-Launcher-Night-Mode-1

Poza tym Nova Launcher w wersji 4.3 dodaje kilka nowych opcji personalizacji. Aplikacja pozwala nawet na ustawienie własnego stylu paska wyszukiwania Google. Do wyboru mamy nawet styl logo – stary, nowy lub samo G (też w różnych kolorach). To drobiazg, ale to dobrze, że deweloper cały czas rozwija swoją aplikację.

W najnowszej wersji nie brakuje też usprawnień i poprawek pod maską aplikacji, czyli normalnie niewidocznych dla użytkownika. Nova Launcher ma działać nieco szybciej i stabilniej. Aktualizację możecie pobrać bezpośrednio ze Sklepu Google Play. Jeśli jeszcze nie macie zainstalowanego Nova Launcher, to kliknijcie w link poniżej (dostępna jest też płatna wersja Prime, która mocno polecam):

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o