Oficjalna aplikacja UEFA EURO 2016 – obowiązkowa dla kibiców i nie tylko

W Sklepie Google Play i Apple App Store pojawiła się oficjalna aplikacja Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2016 we Francji. Turniejem żyją pewnie wszyscy kibice piłkarscy w Polsce, a nawet osoby, które na co dzień piłką się nie interesują. W końcu wystąpią tam nasi reprezentanci. Postanowiłem więcej sprawdzić, co oferuje aplikacja UEFA EURO 2016.

Na początek należy zaznaczyć, że wersje na Androida oraz Apple iOS lekko się od siebie różnią. Są to jednak różnice wynikające z odmiennych interfejsów i tak naprawdę sprowadzają się tylko to wyglądu. W praktyce obie aplikacje oferują to samo. Na moich zrzutach ekranu możecie zobaczyć aplikację w wersji na Androida.

Przygodę z aplikacją zaczynamy od prostej konfiguracji. Na początek wybieramy jedną z reprezentacji, którą jesteśmy najbardziej zainteresowani. W moim przypadku była to oczywiście reprezentacja Polski. Następnie wybieramy piłkarzy, których jesteśmy fanami. Nie musi to być jeden zawodnik. Można dodać więcej piłkarzy. Na koniec możemy jeszcze wybrać czy aplikacja ma wyświetlać powiadomienia push. Po tych szybkich ustawieniach możemy zacząć korzystać z appki.

UEFA-EURO-2016-oficjalna-aplikacja-1

Główny ekran to najciekawsze informacje na temat turnieju, drużyn i piłkarzy. Na ten moment, jeszcze przed startem Euro 2016, znajdziemy tam wiadomości na temat kontuzji, wyników meczów towarzyskich i kilka luźniejszych tekstów, jak chociażby na temat 11-stki wszech czasów EURO. W trakcie turnieju feed z pewnością będzie pełen relacji z meczów czy też informacji z obozów poszczególnych drużyn. Szkoda tylko, że wszystkie informacje są prezentowane w języku angielskim. Niestety, nie ma możliwości zmiany języka na polski, co dla wielu osób z pewnością będzie sporym minusem.

Z lewej strony możemy wysunąć menu aplikacji, które daje nam dostęp do kolejnych zakładek. Są to kolejno – mecze (matches), ostatnie (latest), grupy (groups), drużyny (teams), zawodnicy (players), bilety (ticketing), fanzone, miasta gospodarzy (host cities), profil oraz ustawienia. Tak naprawdę nazwy poszczególnych zakładek wszystko już o nich mówią. W każdej chwili możemy sprawdzić daty i godziny poszczególnych meczów, grupy mistrzostw, sprawdzić poszczególne drużyny (składy, mecze, informacje itp.) i wiele więcej. Oficjalna aplikacja UEFA EURO 2016 jest pełnym kompendium wiedzy na temat Mistrzostw Europy, drużyn i zawodników.

UEFA-EURO-2016-oficjalna-aplikacja-2

Niestety, nie wszystko jest idealne. Przejście do zakładki ze składem reprezentacji Polski wywołało u mnie sporych rozmiarów uśmiech na twarzy. Na liście znajdują się bowiem tacy zawodnicy, jak Paweł Olkowski, Marcin Komorowski, Tomasz Kędziora, Ariel Borysiuk lub Rafał Janicki. Ze składu powinno zniknąć kilku lub nawet kilkunastu zawodników, których nie ma na turnieju we Francji. Dla usprawiedliwienia dodam, że cała lista zawiera nazwiska 44 piłkarzy, więc nie brakuje nikogo, kto rzeczywiście stacjonuje w Le Baule, ale jest sporo dodatkowych zawodników. Nie jest to wielki problem, ale jednak trochę dziwi. W końcu jest to oficjalna aplikacja EURO 2016.

Nie zmienia to jednak faktu, że aplikacja UEFO EURO 2016 to praktycznie pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów piłki nożnej. Oczywiści o ile znają oni język angielski. Ale nawet bez tego można łatwo sprawdzić daty i godziny poszczególnych meczów lub podejrzeć wyniki i grupy. Appkę można pobrać za darmo ze Sklepu Google Play lub Apple App Store:

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o