Qualcomm prezentuje aplikację, która ma wydłużyć czas działania na baterii (wideo)

Batteryguru – tak nazywa się nowa aplikacja od firmy Qualcomm. Ma on wydłużać czas pracy telefonu na baterii. Producent zapewnia, że będzie to robić w łatwiejszy i bardziej intuicyjny sposób niż konkurencji. Co więcej, program ma być na swój sposób inteligentny.

Firma Qualcomm ma pewną przewagę nad konkurentami – doskonale zna swoje własne procesory i tym samym wie, co można zrobić, aby nie pobierały aż tak dużo energii. Nie jest to jednak duża przewaga, bo przecież najbardziej „energożernym” elementem każdego telefonu komórkowego jest jego ekran.

Przejdźmy jednak do samej aplikacji. Już po pierwszy jej zainstalowaniu, ma ona się uczyć naszych zachowań i sposobu, w jaki korzystamy ze smartfona. W ten sposób ma automatycznie dopasowywać ustawienia systemowe. I tak na przykład Batteryguru wyłączy moduł Wi-Fi o północy, kiedy już zazwyczaj nie korzystamy z telefonu. Tak samo zrobi, jeśli pójdziemy na zakupy do sklepu, ale już pozostawi włączoną sieć, gdy będziemy przesiadywać w bibliotece, w której zostało udostępnione darmowe Wi-Fi.

Batteryguru można już pobierać ze sklepu Google Play. Aplikacja jest darmowa.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o