ROM Installer – prosty sposób na modyfikację Androida

ROM Installer Anndroid

Instalowanie zmodyfikowanych wersji Androida, np. CyanogenMod lub Chameleon OS, nie należy do najłatwiejszych czynności. Trzeba wykazać się albo sporą wiedzą, albo skorzystać z poradnika, który przeprowadzi nas przez cały proces krok po kroku. Jednak teraz już nie będzie takiej konieczności. Wszystko za sprawą sprytnej aplikacji o nazwie ROM Installer.

Appka została stworzona przez firmę JRummy, która jest doskonale znana z pisania programów na smartfony z tzw. ROOT-em. To spod ich rąk wyszły tak świetne aplikacje, jak chociażby ROM Toolbox czy też Root Browser.

ROM Installer Anndroid

Ale przejdźmy już do Rom Installera. Aplikacja pozwala na wybranie z listy interesującej nas modyfikacji Androida, pobranie jej i zainstalowanie na smartfonie. Twórcy zapewniają, że mają w swojej bazie największą liczbę ROM-ów, włącznie z wszystkimi „wielkimi” tego świata, czyli CyanogenMod, MIUI, Paranoid czy też AOKP. Do wyboru jest także wiele modyfikacji, o których pewnie nigdy w życiu nie słyszeliście. Oczywiście ilość ROM-ów do wyboru zależy od posiadanego modelu smartfona. Najnowsze i najlepsze modele, jak np. Nexus 4 lub Samsung Galaxy S4, będą miały ich zdecydowanie więcej niż na przykład HTC Desire. Przyczyna tego jest bardzo prosta – nowe telefony są częściej wspierane przez twórców modyfikacji Andka.

Oprócz samej instalacji ROM-ów, aplikacja pozwala także na aktualizowanie recovery (o ile mamy ClockworkMod lub TWRP), tworzyć i przywracać kopie zapasowe Nandroida, informować o nowych aktualizacjach ROM-u oraz wiele więcej. Generalnie jest to świetna aplikacja dla każdego, kto lubi instalować na swoim telefonie różne modyfikacje zielonego robota.

ROM Installer jest aktualnie w fazie beta, w której jeszcze jest darmowy. Później trzeba będzie wykupić licencję, aby dostać się do kilku funkcji. Wersja podstawowa kosztuje 1,5 dolara, premium to koszt 2,99 dolarów, a za gold trzeba zapłacić 4,99 dolarów.

rom-installer (2)

Aplikację możecie pobrać klikając w poniższą grafikę:

google-play-store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o