Wszystkie telefony Samsunga z wgranym antywirusem?

Aplikacja Lookout na Androida

Samsung najprawdopodobniej na dzisiejszej konferencji ogłosi ścisłą współpracę z twórcami aplikacji Lookout. Dzięki temu wszystkie telefony koreańskiego producenta mają mieć zainstalowaną specjalną aplikację, która będzie dbała o bezpieczeństwo danych użytkowników.

Aplikacja Lookout służy przede wszystkim do śledzenia i ewentualnego usuwania plików malware, do których zalicza się praktycznie wszystko od wirusów, po trojany i na keyloggerach kończąc. Program ma zapewnić ochronę przed jakimkolwiek, złośliwym oprogramowaniem, które mogłoby się dostać do pamięci telefonu.

Z jednej strony należy pamiętać, że o ile nie instalujemy aplikacji z zewnątrz, to ryzyko zarażenia smartfona wirusem jest praktycznie minimalne. Na dodatek tego typu oprogramowanie działa przez cały czas w tle i zazwyczaj ma duży wpływ na zużycie baterii. Dlatego też, jeśli aplikacje instalujecie tylko z Google Play, to osobiście nie polecam instalowania żadnego antywirusa.

Jeśli chodzi o Samsunga i Lookout, to najprawdopodobniej użytkownicy będą mogli z łatwością wyłączyć oprogramowanie, co z pewnością jest dobrą informacją. Na ten moment jeszcze nie wiadomo czy aplikacja trafi już do nowych telefonów, czy może zaktualizowane zostanie oprogramowanie także modeli już dostępnych. Jeśli Koreańczycy wybiorą drugą opcję, to i tak nie wiemy jakie smartfony dostaną ową aktualizację. Możliwe, że będą to tylko hi-endowe modele, ale to nic pewnego.

źródło: WSJ
za: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o