Nowa wersja Sklepu Google Play ucieszy beta-testerów (APK)

Google, jak to ma w zwyczaju, powoli udostępnia nową wersję Sklepu Google Play. Minie kilka dni zanim trafi ona do wszystkich użytkowników. Dlatego też warto przyjrzeć się nowościom, które wprowadza. Te ucieszą przede wszystkim miłośników beta-testów.

Do tej pory dołączanie do beta-testów danej aplikacji było prawdziwym koszmarem. Każdy chętny musiał znać specjalny link do Sklepu Google Play. Oczywiście nie dało się go normalnie wyszukać, więc konieczne było przeszukiwanie serwisów branżowych z informacją o ruszających beta-testach lub stron internetowych danej aplikacji czy też dewelopera. Sami przyznacie, że nie było to zbyt intuicyjne, prawda?

Najnowsza wersja aplikacji Sklep Play wprowadza w tym zakresie sporą zmianę. Teraz przy każdej aplikacji, która ma beta-testy, pojawił się odpowiedni przycisk. Dzięki temu będzie można w łatwy sposób dołączać lub opuszczać testy wczesnych wersji appek. Niestety, jest mały haczyk. Nadal może być wymagane dołączenie do konkretnej grupy na Google+. Bez tego przycisk nie pojawi nam się przy danej aplikacji. Na szczęście to już zależy od samego dewelopera i dołączenie do grupy nie będzie za każdym razem koniecznością.

sklep-google-play-6.7-apk

Jeśli już dołączymy do grupy beta-testerów danej aplikacji, to Sklep Google Play będzie nas o tym informować już w samej nazwie appki. Nie zabraknie także informacji na temat rodzajów beta-testów, np. jeśli będą to zamknięte testy, a na naszym urządzeniu będzie aplikacja w wersji, która nie została udostępniona szerszemu gronu odbiorców. To bardzo wygodne dla wszystkich, którzy mogą mieć problemy z działaniem danego programu. W ten sposób szybko będzie można sprawdzić wersję aplikacji i ewentualnie wrócić do normalnego, w pełni stabilnego wydania.

Ale na tym nie koniec zmian. Google wprowadza też możliwość wysyłania swoich opinii i wskazówek na temat testowanych aplikacji w wersji beta. Chociaż wygląda to tak samo, jakbyśmy zostawiali tradycyjny komentarz, to w rzeczywistości takie opinie nie będą widoczne publicznie. Ma to być informacja dostępna tylko dla dewelopera.

Nowa wersja Sklepu Google Play została oznaczona jako 6.7. Plik APK możecie pobrać z serwisu APKMirror, który jest w pełni bezpieczny.


źródło: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o