Nie udało się kupić Snapchat, to teraz Facebook tworzy dla niego konkurencję

snapchat-facebook

Financial Times dotarł do niezwykle ciekawej informacji. Okazuje się, że Facebook może pracować nad nowym komunikatorem, który może stać się konkurentem dla Snapchata.

Mark Zuckerberg chciał kupić Snapchata i to za całkiem niezłą sumkę, bo aż 3 mld dol. Jednak szefowie tego – chyba można tak powiedzieć – społecznościowego fenomenu odrzucili tę ofertę i cały czas pozostają niezależni. Na razie nie wyszło im to na złe, bo serwis zyskuje na popularności.

Jednak Mark tak szybko i tak łatwo nie zapomina. Pewnie po nocach śnią mu się cały czas miny szefów Snapchata, którzy z szelmowskich uśmiechem odrzucili „ofertę nie do odrzucenia”. Przyszła pora na zemstę, a wiemy, że ta bywa niezwykle słodka, chociaż zdradliwa.

A tak już zupełnie na poważnie, to Facebook podobno pracuje nad nowym komunikatorem o nazwie Slingshot. Miałbym on służyć do przesyłania krótkich wideowiadomości między użytkownikami. Jednak nie wiadomo jeszcze, czy aplikacja w ogóle zostanie wydana. Jeśli tak, to na pewno jako osobny byt, a nie część Messengera czy też WhatsAppa. Może być jednak tak, że Slingshot umrze szybciej niż się o nim dowiedzieliśmy.