Spotify i Apple Music zintegrowane z Messengerem? Nie, dziękuję!

Spotify Messenger

Już wkrótce Messenger wzbogaci się o kolejne funkcje. Z jednej strony ciekawe i przez wielu pewnie będą używane. Z drugiej strony Facebook robi z komunikatora kombajn, który z każdą aktualizacją działa coraz gorzej.

Na dorocznej konferencji F8 Facebook zapowiedział całkowicie nowe funkcje w aplikacji Messenger. Tym razem z komunikatorem zostaną zintegrowane dwie popularne usługi ze streamingiem muzyki – Spotify oraz Apple Music. Oznacza to, że z poziomu Messengera będzie możliwe wyszukanie piosenki w obu serwisach, a następnie udostępnienie jej w rozmowie ze znajomymi. Piosenkę będzie też można uruchomić w oknie komunikatora bez konieczności włączania dedykowanej aplikacji. Stało się to możliwe dzięki tzw. „rozszerzeniom czatu”.

Na ten moment nie wiadomo, co z innymi usługami muzycznymi, np. Tidalem, Google Music lub Deezer, ale można się spodziewać, że ich programiści wkrótce stworzą podobne rozszerzenia. Nowe funkcje z pewnością spodobają się wszystkim tym, którzy lubią dzielić się swoją muzyką lub proponować znajomym nowych artystów lub gatunki muzyczne. Już wcześniej mogli to robić, ale teraz wyszukiwanie i udostępnianie piosenek będzie jeszcze łatwiejsze.

Osobiście mam jednak spore wątpliwości. Nie dlatego, że funkcja nie jest potrzebna. Sam pewnie nie będę z niej zbyt intensywnie korzystał, ale na pewno znajdzie spore grono fanów. Moje wątpliwości budzi coś innego. Już dzisiaj Messenger jest kombajnem do wszystkiego – rozmowy tekstowe, głosowe, wideo, naklejki, GIF-y, nasz dzień i mnóstwo innych rzeczy, przez które podstawowa i najważniejsza funkcja aplikacji działa coraz gorzej. Messenger ma problemy z synchronizacją z wersją webową, wyświetla powiadomienia z opóźnieniem, a czasami nie chce ich usunąć nawet po odczytaniu wiadomości. Do tego dochodzi spore obciążenie systemu operacyjnego i negatywny wpływ na zużycie energii. Dodawanie kolejnych elementów będzie tylko pogarszać sprawę.

Dobrze, że jest jeszcze Messenger Lite, którego można zainstalować z pliku APK na Androidzie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o