Premiera Steam Link na iOS wciąż możliwa. Konieczna jest jedna zmiana

Steam Link

Już wiadomo, czemu Apple nie pozwoliło na premierę aplikacji Steam Link w App Store. Jednocześnie firma z Cupertino nie zamknęła drogi dla produktu Valve. Konieczne jest wprowadzenie tylko jednej, chociaż dość poważnej zmiany.

Potwierdziło się to, o czym wiele osób spekulowało od samego początku. Apple odrzucił aplikację Steam Link, ponieważ Valve dopuszczało w niej zakupy gier i programów. Dla firmy z nadgryzionym jabłkiem był to o tyle problem, że cały proces zakupowy przebiegał poza jego systemem, na co nie pozwala regulamin sklepu. To oznacza, że Valve musi zablokować zakupy i wtedy najprawdopodobniej Steam Link będzie mógł z powodzeniem zadebiutować w App Store.

Z jednej strony jest to niewielka zmiana. Nie oszukujmy się – niewiele osób dokonywałoby zakupów z poziomu aplikacji typu Steam Link. Poza tym w większości przypadków mamy pod ręką komputer, na którym można włączyć Steama i w ciągu minuty nabyć interesującą nas produkcję. Z drugiej strony pojawia się pytanie – czy Valve jest w stanie pójść na takie ustępstwa? Firma Gabe’a Newella wielokrotnie pokazywała swój upór. Obawiam się jednak, że w tym przypadku albo ustąpią, albo Steam Link nie będzie dostępne na iOS.

Tymczasem aplikację możecie pobrać za darmo z Google Play.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o