Tim Cook: w przyszłości udostępnimy deweloperom niektóre API systemu iOS

W nocy z wtorku na środę Walt Mosberg i Kara Swisher z AllThingsD przeprowadzili wywiad z prezesem Apple – Timem Cookiem. CEO firmy z Cupertino zdradził, że w przyszłości najprawdopodobniej zostanie udostępnionych kilka API, aby dać deweloperom większą kontrolę na systemem mobilnym iOS.

Jednocześnie Cook zapewnił, że pomimo większego otwarcia się na twórców oprogramowania, firma przez cały czas będzie dbać o to, żeby oferowane w App Store aplikacje były na odpowiednim poziomie.

Użytkownicy płacą nam za to, żebyśmy w pewien sposób dokonywali wyborów za nich. Nie możemy ich zawieść, ale wkrótce otworzymy się nieco bardziej – powiedział.

Jednocześnie redaktorzy zapytali prezesa Apple o Facebook Home i funkcję Chat Heads. Adam Mosseri z Facebooka twierdził, że społecznościowy gigant rozmawia z firmą z Cupertino w sprawie wprowadzenia podobnego elementu właśnie na systemie iOS. Tim Cook powiedział, że nie jest to idealne rozwiązanie i raczej użytkownicy iPhone’ów lub iPadów nie zobaczą go na swoich urządzeniach. Jednak jeszcze raz podkreślił, że wkrótce deweloperzy dostaną większą kontrolę nad elementami systemu iOS.

Myślę, że Apple decyduje się na taki krok, żeby przystopować Androida. Nie jestem jednak pewien, czy jest to krok w dobrym kierunku. Jednego jestem pewien – Steve Jobs przewraca się w tym momencie w grobie. Nie jest tajemnicą, że był on zagorzałym przeciwnikiem otwartych systemów operacyjnych.

Źródło: MacRumors

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o