Tłumacz Google przetłumaczy teraz zdania z innych aplikacji (wideo)

Google właśnie udostępnił swoim użytkownikom nową wersję aplikacji Tłumacz Google na Androida. Wprowadzono w niej kilka nowości i poprawek, ale najważniejsza to możliwość tłumaczenia zdań i wyrazów nawet z innych aplikacji.

Do tej pory działało to tak, że dane zdanie lub wyraz musieliśmy skopiować, następnie włączyć aplikację tłumacza, wkleić frazę, kliknąć przetłumacz, skopiować przetłumaczoną kwestię, wrócić do wcześniejszej aplikacji i… sami wiecie. Nie było to zbyt wygodne, ale – no cóż – nie mieliśmy specjalnie wyboru.

Chwała temu, kto w końcu stwierdził, że czas skończyć z tym szaleństwem. Nowa aplikacja Tłumacz Google pozwala na tłumaczenie bez wychodzenia z danej aplikacji. Za każdym razem, gdy tylko skopiujemy jakiś tekst, pojawi się ikonka appki. Po kliknięciu w nią pojawi się tłumaczenie. Łatwo, prosto i przyjemnie.

Tłumacz Google ma działać we wszystkich aplikacjach, w tym także komunikatorach. Z pewnością przyda się to w sytuacji, gdy nasi znajomi lub współpracownicy nie najlepiej operują językiem polskim i czasami wolą użyć swojego ojczystego języka. Poza tym możemy tłumaczyć pojedyncze zdania ze stron internetowych. Ważne, że będzie to dużo wygodniejsze niż do tej pory.

Ważne jest też to, że nowa funkcja będzie działać także w trybie offline, ale wcześniej trzeba pobrać paczkę z danym językiem. Na szczęście Google aż o 90 procent zmniejszył rozmiar poszczególnych paczek, więc nie tylko nie zajmą dużo miejsca w pamięci, ale też nie zjedzą danych mobilnych w krytycznej sytuacji.

Nową aplikacją Tłumacz Google możecie pobrać za darmo ze Sklepu Google Play:

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o