W środę zobaczymy nowy interfejs użytkownika aplikacji Gmail?

Najprawdopodobniej w najbliższą środę (29 maja) Google zaprezentuje nową wersję aplikacji Gmaila. Ma on przynieść sporo zmian w interfejsie użytkownika oraz kilka nowych, kluczowych funkcji.

Cała historia ma swój początek jeszcze na konferencji Google I/O, kiedy to niby przez przypadek, ale tak naprawdę specjalnie, zdradzono kilka rzeczy na temat nowego interfejsu aplikacji do zarządzania kontem pocztowym. Oczywiście krótko po tym „wyciekły” zdjęcia, na których można było zobaczyć nowy IU.

gmail-tab-user-interface-web-3

Teraz portal Android Police informuje, że nowa wersja aplikacji pojawi się jeszcze tej środy, a jej udostępnienie zostanie oficjalnie ogłoszone na blogu Google Gmail.

Na fotografiach możemy między innymi dostrzec podział wiadomości na kategorie – Primary (główne), Social (społeczne), Promotions (reklamy), Updates (aktualizacje) oraz Forums. Nowy Gmail najprawdopodobniej sam będzie porządkował e-mail na podstawie różnych parametrów. Niestety jeszcze nie wiadomo, jakich. Z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę napisać, że będzie to zależało głównie od nadawcy wiadomości.

gmail-tab-user-interface-web-2

Na ten moment nie wiadomo nic więcej. Redaktorzy Android Police jeszcze przyjrzeli się zrzutom ekranu i dostrzegli kilka nieścisłości, ale myślę, że nie ma sensu tego opisywać. Najlepiej poczekajmy po prostu do środy. Jeszcze bym zapomniał o tym, że aplikacja ma być dostępna zarówno w wersji na Androida, jak i system iOS.

Źródło: Android Police, Android Authority

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o