WebSphere i wszystko jest tak, jak być powinno!

WebSphere jest zaawansowanym serwerem aplikacji JEE szeroko wykorzystywanym w środowiskach architektury zorientowanej na usługi (ang. SOA). Oprogramowanie znajduje zastosowanie w sprawnym łączeniu zasobów informacyjnych firmy z jej strukturą organizacyjną.

Zaletą systemu jest jego stosunkowo łatwa do opanowania obsługa, bazująca na abstrakcyjnych interfejsach, co wpływa na prostotę i wygodę jego użytkowania. Równocześnie umożliwia on budowanie nowych aplikacji konstruowanych w architekturze Java Enterprise Edition, które pozwalają dostosować system do jeszcze bardziej indywidualnych potrzeb.

Z tego powodu używany jest on przez wiele firm i to nie tylko tych z kręgu korporacyjnych gigantów, ale także o wiele mniejszych przedsiębiorstw, które są jednak nastawione na wykorzystywanie najbardziej wydajnych i nowoczesnych narzędzi biznesowych.

Produktami tej firmy bazującymi na serwerach JEE są m. in.: WebSphere Application Server, WebSphere MQ, IBM Business Process Manager czy WebSphere Portal Server. Pozwalają one na sprawne zarządzanie procesami biznesowymi, mobilnymi platformami wymiany informacji, a także na prowadzenie szeroko pojętej komunikacji informacyjnej pomiędzy różnymi elementami platformy.

Oprogramowanie i jego aplikacje są na tyle rozbudowane, że ich sprawne użytkowanie, szczególnie w przypadku osób niemających wcześniej styczności z tego typu systemami operacyjnymi, wymaga odpowiedniego przeszkolenia.

Kursy i szkolenia WebSphere

Szkolenia WebSphere w zależności od wybranego zakresu tematycznego obejmują: zaznajomienie się z systemem operacyjnym i jego możliwościami oraz popularnymi narzędziami dodatkowymi, poznanie procedury zapewnienia bezpieczeństwa przesyłu danych, samodzielną administrację oraz konfigurację serwerów IBM WebSphere, a także programowanie (również w języku Java). Zajęcia mogą trwać od 1 do nawet 5 dni i obejmują zarówno wykłady, jak i ćwiczenia praktyczne.

Zdobyte w ich trakcie umiejętności pozwalają na obsługę i konfigurację aplikacji, natomiast w przypadku bardziej zaawansowanych użytkowników pozwalają, na zaznajomienie się m. in. z zasadami implementowania nowych aplikacji do systemu WebSphere. Decydując się na szkolenie, warto skorzystać z oferty firm posiadających akredytację IBM pozwalającą prowadzić autoryzowane kursy IBM (np. Database Consulting). W ten sposób będziemy pewni, że przekazywana nam wiedza jest w pełni profesjonalna i aktualna.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o