Xposed Framework pod Nougata powstaje w męczarniach

Część osób, które miały zaszczyt zaktualizowania swojego telefonu do Androida 7.0 Nougat, z pewnością czeka na nową wersję Xposed Framework. Mam złą i dobrą wiadomość – oprogramowanie powstaje, ale w prawdziwych męczarniach.

Jeśli nie wiecie, czym jest Xposed Framework, to odsyłam do tekstu – Czym jest i jak zainstalować Xposed Framework? W skrócie – jest to pewnego rodzaju szkielet lub baza, dzięki której możliwe jest instalowanie modułów do Androida. Można dzięki nim wzbogacić telefon o nowe funkcje lub spersonalizować system do własnych potrzeb. Możliwości Xposed Framework są bardzo duże, dlatego korzysta z niego coraz więcej osób.

Wadą rozwiązania jest to, że framework musi być aktualizowany za każdym razem, gdy pojawia się nowa wersja Androida. Dlatego wciąż nie pojawiło się wydanie, które współpracowałoby z systemem w wariancie 7.0 Nougat. Nie oznacza to jednak, że nowy Xposed Framework nie powstaje. Wręcz przeciwnie. Zaawansowane prace trwają od listopada 2016 roku. Odpowiedzialny jest za nie ten sam człowiek, który stworzył Xposed Framework. Ukrywa się on na forum XDA pod pseudonimem „rovo89”.

Przez długi czas rovo89 milczał na temat postępu prac

Wiedzieliśmy jedynie, że wziął się za aktualizację swojego dzieła. Kilka dni temu odezwał się na forum XDA, ale nie przekazał zbyt dobrych informacji. Pocieszające jest to, że prace nad Xposed Framework pod Nougata cały czas trwają. Zła informacja jest taka, że nowa wersja oprogramowania powstaje w prawdziwych męczarniach.

Rovo89 przyznał, że ta aktualizacja jest najtrudniejszą ze wszystkich. Wynika to przede wszystkim ze zmiany sposoby instalowania aplikacji na Androidzie. Twórca sam przyznał, że przystosowanie Xposed Framework do nowych wymagań może zająć setki godzin i sam nie wie, kiedy prace zostaną zakończone. Przyznał, że średnio poświęca na to około 5 godzin tygodniowo. Na więcej nie pozwala mu jego normalna praca. Dodał, że gdyby pracował 24 godziny na dobę, to prawdopodobnie skończyłby w ciągu 2 tygodni. To jest jednak niemożliwe i musi ograniczyć się do wspomnianych 5 godzin tygodniowo.

Szybkie obliczenia nie napawają optymizmem

24 godziny razy 14 dni (2 tygodnie) to 336 godzin. Jeśli te 336 godzin podzielimy na 5, to daje nam to ponad 67 tygodni. Jeśli rzeczywiście prace nad nową wersją Xposed Framework tyle by zajęły, to oprogramowania doczekamy się w… maju 2018 roku. Lepiej zatem uzbroić się w cierpliwość, bo szanse na szybką premierę są minimalne. Rovo89 podkreślił, że jak prace się zakończą, to na pewno o tym poinformuje.

źródło: Android Authority

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o