YouTube GO – od teraz filmy zapiszesz w pamięci telefonu

Google uruchomił beta-testy aplikacji YouTube GO. Pozwala ona na zapisywanie filmów w pamięci urządzenia lub na karcie SD i oglądanie ich bez dostępu do sieci.

Aplikacja YouTube GO wygląda mniej więcej tak samo, jak standardowa appka YouTube’a. Podstawowa różnica polega na tym, że w momencie uruchomienia filmu zostaniemy zapytani o to, czy nie chcemy go pobrać do pamięci urządzenia. Do wyboru są w tym momencie dwie jakości – basic (144p) oraz standard (360p). Niestety, aplikacja w tym momencie nie pozwala na pobieranie materiałów w jakości HD. Trzeba jednak pamiętać, że powstała przede wszystkim z myślą o rynkach rozwijających się, gdzie dostęp do Internetu może być utrudniony.

Co więcej, aplikacja pozwala na przesyłanie pobranych już filmów między użytkownikami. Wykorzystuje do tego protokół Bluetooth. Jednak cały proces będzie wymagał chwilowego połączenia z Internetem, aby aplikacja sprawdziła kod bezpieczeństwa. Google zapewnia, że to zaledwie 15 Kb danych do pobrania, więc nie wpłynie to znacząco na zużycie pakietu mobilnego.

Aplikacja pojawiła się już w Sklepie Google Play, ale w większości krajów – w tym w Polsce – nie jest możliwa do pobrania. Nie ma się czemu dziwić. Nie powstała z myślą o polskich użytkownikach. Ma być wykorzystywana przede wszystkim w krajach dużo biedniejszych i mniej rozwiniętych, np. w Azji i Afryce. Oczywiście nie ma zabezpieczenia, którego nie dałoby się obejść. Dlatego serwis APKMirro udostępnił już plik instalacyjny APK, dzięki któremu można zainstalować aplikację na swoim telefonie.

Jednak przed instalacją trzeba wiedzieć o kilku rzeczach. W aplikacji nie jest dostępny język polski. Poza tym wymagana jest weryfikacja numeru telefonu, ale nie jest to wielki problemem. Twórcy wideo mogą też blokować funkcję pobierania ich materiałów, więc nie da się zapisać w pamięci każdego wideo. Plik instalacyjny APK możecie pobrać z poniższego linku:

YouTube GO plik instalacyjny APK

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiBiałkowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Białkowski
Gość
Białkowski

To jakiś scam. Sprawdźcie uprawnienia tej aplikacji przed instalacją. Śmiech na sali.

Damian Jaroszewski
Gość

Proszę nie siać niepotrzebnej paniki. A uprawnienia Facebooka sprawdzone? Większość aplikacji na takie, ale tylko brzmią one absurdalnie.