Google znowu blokuje aplikację YouTube na Windows Phone

YouTube logo

Na pewno sporo użytkowników Windows Phone’a ucieszyła się na widok oficjalnej aplikacji YouTube na ich mobilny system operacyjny. Radość była bardzo krótka, ponieważ okazało się, że Google ponownie zablokowało program.

Cała sprawa sięga kilku miesięcy wstecz. Najpierw Microsoft wypuścił aplikację YouTube, która nie zawierała reklam, czyli tego, co jest sporym źródłem dochodów dla Google’a i vlogerów. Z tego powodu internetowy gigant zablokował aplikację i zgłosił się do wielkiego M  prośbą o usunięcie jej z Marketplace’u. Tak też się stało.

Impas trwał przez jakiś czas. Wydawało się, że został przełamany 2 dni temu, kiedy obie firmy się dogadały i zaktualizowana aplikacja znowu trafiła do sklepu Windows Phone’a. Jednak już po chwili aplikacja znowu została zablokowana przez Google’a. Dlaczego?

Internetowy gigant twierdzi, że Microsoft wypuścił wersję, która nadal nie jest zgodna z tym, co zostało ustalone. Z kolei Microsoft twierdzi, że Google blokuje możliwość aktualizacji programu. Mówiąc w skrócie – sytuacja znowu jest patowa i nie wiadomo, kiedy zostanie rozwiązana.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o