10 najdroższych aplikacji na Androida – większość z nich nie ma kompletnie sensu

Deweloperzy coraz częściej tworzą gry i aplikacje na Androida w modelu freemium, w którym sama appka jest darmowa, a twórcy zarabiają głównie na tzw. mikropłatnościach. Nie brakuje jednak płatnych programów, wśród których kilka naprawdę wyróżnia się ceną. Co ciekawe, najdroższe aplikacje są najczęściej pozbawione jakiegokolwiek sensu.

Kolejność aplikacji przypadkowa!

The Abu Moo Collection – 644,7-700 zł za sztukę (w sumie ponad 4100 zł)

To dość dziwna aplikacja, a w sumie to zestaw aplikacji, który powstał z myślą o… bogaczach. Nie wyobrażam sobie innego przeznaczenia dla tego „czegoś”. W sumie zestaw składa się z sześciu różnych widżetów z kamieniami szlachetnymi. Każdy z nich kosztuje ok 200 dol., co daje nam sumę 1200 dol. za cały zestaw. W polskiej walucie to ponad 4100 zł za komplet widżetów. Co robi aplikacja? Kompletnie nic. Poza wyświetlaniem kamieni szlachetnych na ekranie, aplikacja nie ma żadnej innej funkcji. Ale kto bogatemu zabroni.

abu-moo-collection-amethyst

Deduce – Grandmaster Edition – 634,48 zł

To tak jakby szachy, ale nie do końca. Deduce to odmiana tej szlachetnej gry, w której każdy pionek jest damą, a każdy gracz może wykonać maksymalnie 8 ruchów w trakcie gry. Wygrywa ten, który pierwszy wygra sześć potyczek, ale pod warunkiem, że będzie miał przewagę co najmniej 2 punktów (czyli nie da się wygrać 6:5). Nie wydaje mi się, żeby gra była na tyle pasjonująca, aby wydawać na nią prawie 650 zł, ale co ja tam wiem. Może i są tacy fani. Co ciekawe, dostępna jest także zwykła edycja gry, która kosztuje… 3,06 zł.

Most Expensive App – 654,06 zł

Nazwa tej aplikacji przynajmniej nie kłamie, bo rzeczywiście jest to jedna z najdroższych aplikacji w Sklepie Play. Patrzą na wcześniejsze pozycje, chyba nie zdziwi Was fakt, iż aplikacja nie robi kompletnie nic. Po jej włączeniu zobaczycie jedynie informację w języku angielskim, że jest to najdroższa aplikacja, a w Sklepie Play nie znajdują się żadne zrzuty ekranu, ponieważ appka jest tak droga, że i tak nikt jej nie kupi, a poza tym nie robi nic ciekawego. Szczerość jest najważniejsza!

Super Color Runner – 638 zł

Super Color Runner to niekończąca się gra, w której musimy napełnić energią cztery kolorowe paski. W tym celu musimy po prostu biec do przodu, zbierać bonusy (np. baterie) i jednocześnie unikać przeszkód. Gra jest w stylu retro, ale i tak nigdy się o tym nie przekonacie, bo jest zbyt droga i was na nią nie stać. Mnie zresztą też…

super-color-runner

Got Cash – 634,48 zł

Kolejna aplikacja, która nie robi kompletnie nic. Ikonka jest przeraźliwie brzydka, nie ma żadnego widżetu, a w Sklepie Play nie znajdziecie ani jednego zrzutu ekranu. Co ciekawe, dwie osoby oceniły aplikację Got Cash – jedna na pięć, a druga na jedną gwiazdkę, co w sumie daje ocenę 3 na 5. Całkiem nieźle, jak na appkę do… niczego.

Peek – 700 zł

Z taką aplikacją wiąże się ciekawa historia. Początkowo została wprowadzona do Sklepu Play na koncie Francisco Franco, ponieważ jej oryginalny twórca – Jesus David Gulfo Agudelo – nie mógł wydawać płatnych aplikacji w swoim kraju. Gdy Google mu na to w końcu pozwolił, aplikacja od razu została wydana na jego koncie, gdzie kosztuje 6,55 zł. Jednak wciąż wiele osób kupowało poprzednią wersję. Panowie, zamiast zdjąć wcześniejszą wersję, postanowili zrobić ją przeraźliwie drogą, aby nikt nie zdecydował się na jej zakup. No tak też można.

MBE Preparation – e-BarReview – 628,04 zł

W końcu jakaś przydatna aplikacja. Powstała ona z myślą o absolwentach studiów prawniczych, którzy szykują się do zdania egzaminu na prawnika. Aplikacja zawiera przykładowe testy, pytania, sprawdziany i wszystko inne, co może się przydać młodemu prawnikowi. Szkoda, że pewnie i tak nie będzie go stać na zakup programu.

I’m Rich!! (White Diamond) – 407,91 zł

No i wracamy do „normalności”. Kolejna aplikacja, której celem jest pokazanie, że jesteśmy przeraźliwie bogaci. Służy mniej więcej do tego samego, co pierwsza pozycja w tym zestawieniu. Na ekranie swojego urządzenia możecie ustawić sobie ikonkę diamentu (w różnych kolorach), która po prostu będzie informować: „Jestem bogaty!”. Ale wydaje mi się, że bogacz mający całą kolekcję Abu Moo Collection mógłby się śmiać z naszego bogactwa, bo przecież ma droższą aplikację, która nie robi kompletnie nic ciekawego. Ech… ciężkie jest życie bogacza.

im-rich-white-diamond

5-Minute Sports Medicine – 319,92 zł

Kolejna aplikacja, która przynajmniej coś robi. 5-Minutes Sports Medicine to bardzo archaiczna appka, która zawiera listę pytań i odpowiedzi na najpopularniejsze pytania związane ze sportem i medycyną, np. na temat kontuzji. Przecież korzystanie z Google lub pomocy lekarza jest już takie passe.

Mobile Accessibility US – 299 zł

W końcu jakaś naprawdę ciekawa aplikacja, którą ktoś rzeczywiście mógłby chcieć kupić. Mobile Accessibility US to nakładka na system operacyjny Android, która powstała z myślą o niewidomych. Aplikacja po prostu mówi do użytkownika, gdy ten na ślepo próbuje wykonać pewne czynności. W ten sposób niewidomy „słyszy” co dzieje się na ekranie smartfona lub tabletu. Szkoda, że niewidomy musi aż tyle na nią wydawać, bo rzeczywiście mogłaby być całkiem przydatna.

Photo credit: pfala / Foter / CC BY-ND

źródło: Android Authority

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Najdroższe aplikacje na Androida | n19103 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o