Jak zainstalować Android 5.0 Lollipop w wersji Preview na Nexusie 4 – poradnik

Google udostępnił nowe wersje Preview systemu operacyjnego Android 5.0 Lollipop. Niestety, chociaż finalna wersja ma być dostępna także na Nexusa 4, ta jest dostępna tylko na „piątkę” i „siódemkę”. Na szczęście są wspaniali użytkownicy forum XDA, dzięki którym już teraz możemy zainstalować Lollipopa na Nexusie 4. Jak to zrobić?

Przede wszystkim, takie zmiany w telefonie zawsze wiążą się z pewnym ryzykiem. Jeśli wszystko zrobicie według planu, to nic złego nie powinno się wydarzyć, ale lepiej dmuchać na zimne. Zawsze coś może pójść nie tak, więc instalujecie Androida 5.0 Lollipop Preview na własne ryzyko. Jeśli nie macie doświadczenia w modyfikowaniu Androida, to lepiej sobie odpuśćcie. Pamiętajcie też, że to port jeszcze niegotowego oprogramowania, więc kilka rzeczy może nie działać tak, jak powinno.

1. Zróbcie kopię zapasową wszystkich plików, zdjęć itd., ponieważ je utracicie!

2. Udajcie się na forum XDA i pobierzcie paczkę z Androidem 5.0 Lollipop Preview dla Nexusa 4 (ja ma wersję B15).

3. Jeśli chcecie zainstalować system, to musicie mieć odblokowanego bootloadera i zainstalowane ClockWorkMod lub TWRP (jeśli nie macie, to w sieci znajdziecie mnóstwo poradników).

4. Pobraną paczkę ZIP należy wgrać do pamięci wewnętrznej telefonu.

5. Wyłączamy telefon.

6. Uruchamiamy go w trybie Recovery (włączamy przytrzymując przyciski włączania i ściszania).

7. Robimy „wipe data/factory reset” (usunie wszystkie dane konta, zainstalowane appki, zdjęcia itd.).

8. Przechodzimy do „mounts and storage” i klikamy „format system” (uwaga!!! ten krok całkowicie usunie system z Nexusa 4, więc upewnijcie się, że macie plik ZIP w pamięci telefonu!!!)

9. Kolejny krok to „install zip”, a później wybieramy „install zip from sdcard” i znajdujemy nasz plik z Lollipopem.

10. Jak już się zainstaluje, to wybieramy „reboot into system”

11. Mamy już zainstalowanego Lollipopa. Nie martwcie się, jeśli Nexus 4 uruchamia się długo. Może to potrwać za pierwszym razem nawet 10 minut!

12. Cieszcie się Androidem 5.0 Lollipop Preview :)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o